HomeInspiracjeCzy wysoka zabudowa w kuchni jest dobrym pomysłem?

Czy wysoka zabudowa w kuchni jest dobrym pomysłem?

Czy wysoka zabudowa w kuchni jest dobrym pomysłem?

Wysoka zabudowa w kuchni ma swoje zalety, ale ma także kilka wad. Trzeba je wszystkie przeanalizować, aby być pewnym tego, że wybiera się naprawdę coś dobrego, dzięki czemu uda się urządzić funkcjonalną kuchnię.

Wysoka zabudowa w kuchni o małej powierzchni

Nie tak łatwo urządzić małą kuchnię. Wszystko tak trzeba zaplanować, aby całość okazała się jak najbardziej ustawna. Umożliwić to może wysoka zabudowa. Chociaż nic nie można ustawiać w chaotycznym nieładzie. Każdy element musi znaleźć w kuchni odpowiednie miejsce. Nie tylko, jeśli chodzi o szafki, ale również inne, niezbędne sprzęty, bez których nie wyobrażamy sobie bytności w tym pomieszczeniu. Wysoka zabudowa w małej kuchni jest o tyle dobra, że pozwala wykorzystać dobrze każdy dostępny centymetr – nawet, jeżeli jest to pomieszczenie o nieregularnych kształtach. 

Jak ustawić meble w kuchni?

Wysoka zabudowa w kuchni sprawia, że zyskuje się więcej miejsca na przechowywanie. Jest ona równie na tyle dobra, że bez problemu w jednej, małej kuchni będzie mogła przebywać większa ilość osób. Tak, wszystko ustawić najlepiej wzdłuż jednej ściany, dzięki czemu będzie można również optycznie powiększyć wnętrze. Ktoś powie, że do górnych, najwyższych szafek, dostęp będzie mocno utrudniony. Wystarczy jednak mieć pod ręką praktyczną drabinkę, która po złożeniu nie zajmuje dużej ilości miejsca. Dzięki temu będzie można dosięgnąć wszystko to, co znajduje się na górnych półkach. Taka mała, niepozornie wyglądająca drabinka jest w stanie znacznie ułatwić życie. 

 

sawicka@przyjazne-wnetrza.pl

zadaszenie tarasu zobacz wiecje zobacz wiecej