HomeInspiracjeFunkcjonalne meble kuchenne w litere L

Funkcjonalne meble kuchenne w litere L

Funkcjonalne meble kuchenne w litere L

Meble kuchenne w literę L to jedno z najbardziej klasycznych rozwiązań, jakie wybierane są przez społeczeństwo, w ostatniej dekadzie. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ takie rozstawienie szafek sprawia, że wszystko można mieć dosłownie pod ręką.

Małe i duże meble kuchenne w literę L

Rozstawienie mebli w kształcie litery L polecane jest do przestronnych pomieszczeń. Nie oznacza to jednak faktu, że trzeba z takiego rozwiązania zrezygnować w małych kuchniach. Śmiało można zdecydować się na takie posunięcie, o ile dostępna szerokość pomieszczenia na to pozwala. Zabudowa kuchenna nie jest skomplikowana. Otóż są to dwa rzędy szafek, które stykają się ze sobą w jednym rogu. Uwaga! Nie oznacza to faktu, że w obydwóch tych rozwiązaniach, muszą istnieć dolne i górne szafki kuchenne. Na ogół, na tej krótszej ścianie, stawia się tylko i wyłącznie dolną zabudowę kuchenną.

Ergonomia w kuchni

Dlaczego meble kuchenne w literę L są tak mocno polecane? Ponieważ pozwalają one na zachowanie zasad ergonomii w całej kuchni. Wystarczy tylko wspomnieć o znanej zasadzie trójkąta roboczego. Odległości będzie można bez problemu zachować. Podobnie, jeżeli chodzi o poszczególne strefy (np. gotowania, przygotowywania posiłków). Aczkolwiek, niektórzy mówią, że kłopotliwe stają się narożne szafki kuchenne, bowiem nie można w nich nic schować. Błąd! Otóż, dzięki nowoczesnym systemom kuchennym, takie szafki kuchenne stają się niezwykle pojemnymi miejscami, gdzie można schować różne przyrządy kuchenne, garnki, itd. 

 

sawicka@przyjazne-wnetrza.pl

http://thenaacotruck.com/okna-aluminiowa-najwazniejsze-parametry-i-cena/ https://w-sumie.com.pl/budowa-i-pokroj-czyli-anatomia-konia-co-warto-wiedziec-o-pieknych-zwierzetach/ https://pobauditpanel.org/kask-element-niezbedny-w-czasie-jazdy-konnej/