HomeInspiracjeNa co zwracać uwagę podczas kupna łóżka?

Na co zwracać uwagę podczas kupna łóżka?

Na co zwracać uwagę podczas kupna łóżka?

Łóżko powinno być wygodne, zapewniać spokojny sen, nie powodować bólu kręgosłupa. Znalezienie idealnego mebla nie powinno być problemem – producenci oferują nam tysiące interesujących produktów w dobrych cenach. Jak w tym gąszczu okazji wybrać mebel, który z pewnością spełni nasze oczekiwania? Przedstawiamy kilka wskazówek!

Rozmiary, materiały, dodatkowe funkcje!

Łóżko powinno być przede wszystkim dopasowane do pomieszczenia, w którym będzie stało. W przypadku łóżek opartych na ramie konieczne jest dokładne wymierzenie mebla, aby nie okazało się, że jest ono za duże do mieszkania czy domu. Drugim istotnym aspektem jest to, z jakiego materiału łóżko zostało wykonane. Większość produktów dostępnych w sklepach meblowych tworzonych jest z desek meblowych, jednak klienci coraz chętniej szukają mebli wykonanych z litego drewna. Zainteresowanie łóżkami drewnianymi jest olbrzymie: obecnie w Polsce najpopularniejsze są meble wykonane z drewna sosnowego, dębowego czy bukowego. Dodatkowo wysoka gęstość tych materiałów sprawia, że drewno jest odporne na wnikanie brudu, wilgoci, zarysowania, odkształcenia i wiele innych. Drewno może być dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami przy pomocy bejc i lakierów.

Wiele oferowanych modeli łóżek osiada dodatkowe wyposażenie. Świetnym przykładem są łóżka ze skrzyniami, w których wnętrzu możemy przechowywać pościel, ale również ubrania sezonowe, przedmioty wykorzystywane od czasu do czasu. Innym udogodnieniem będą zagłówki, dzięki którym czytanie czy oglądanie TV wieczorami stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Co z materacem?

Łóżko oparte na ramie musi posiadać odpowiedni materac – tych równie nie brak w sklepach. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się materace warstwowe oraz kieszeniowe. W przypadku tych pierwszych wnętrze wypełniane jest różnorodnymi warstwami wspierającymi komfort cieplny, prawidłowe ustawienie kręgosłupa. Materace kieszeniowe posiadają w swoim wnętrzu odseparowane od siebie sprężyny, dzięki czemu materac ugina się równomiernie.

 

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ zobacz wiecej