HomeInspiracjeNowoczesny pokój dzienny w bloku: jak go urządzić?

Nowoczesny pokój dzienny w bloku: jak go urządzić?

Nowoczesny pokój dzienny w bloku: jak go urządzić?

Osoby, które mieszkają w blokach bardzo często zadają pytanie, jak najlepiej ustawić meble, żeby urządzić nowoczesny pokój dzienny w bloku, aby można było w nim wygodnie wypoczywać, jadać posiłki, przyjmować gości, a czasem także pracować albo spać.

 

Nowoczesny pokój dzienny w bloku może być także funkcjonalny

Aranżacja takiego pokoju powinna być przede wszystkim jasna. Jasne kolory ścian optycznie powiększają przestrzeń; w małym pokoju dziennym dobrze sprawdzą się różne odcienie bieli, jasne odcienie szarości, chłodny błękit, odcienie wiosennej łąki. Warto pamiętać, że barwy wpływają na nasze samopoczucie. W pokoju, który musi pełnić kilka różnych funkcji najlepiej sprawdzają się spokojne, stonowane kolory. Aby pokój nie był zbyt nudny, można wprowadzić do niego delikatne desenie na zasłonach, poduszkach, dywanie. Pamiętajmy też, że w nowoczesny pokój dzienny w bloku zbyt duża liczba mebli oraz dekoracyjnych bibelotów jest zbędna. W aranżacji warto więc zachować przede wszystkim umiar; wybierając dodatki wybierajmy je tak, aby miały podobną kolorystykę.

 

Jakie meble będą najlepsze?

Ciężkie meblościanki i komplety mebli w stylu retro nie najlepiej będą pasować do nowoczesnego pokoju dziennego o niewielkim metrażu. Doskonale za to będą do niego pasować meble modułowe i wielofunkcyjne. Warto stawiać na meble, które rozwiążą braku miejsca do przechowywania. Dzięki temu, że zostaną schowane, mały pokój dzienny wyda się bardziej przestronny. Lekkie krzesełka, stoliki kawowe z transparentnego tworzywa sztucznego albo z blatem ze szkła, szafki z przeszklonymi drzwiczkami są najbardziej odpowiednie do pokoju, którego metraż jest nie za duży. Ważne jest także oświetlenie.  Dobrze dobrane będzie pełniło dwie funkcje: praktyczną i dekoracyjną. Niezbędne jest zarówno oświetlenie ogólne, jak również lampa podłogowa w sferze relaksu.

 

sawicka@przyjazne-wnetrza.pl