HomeInspiracjeNowoczesny pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim

Nowoczesny pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim

Nowoczesny pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim

Styl skandynawski szturmem wdarł się do naszych mieszkań, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Przestronne, jasne kompozycje z dużą dozą naturalności i domowego ciepła skradły nasze serca na dobre. Inspiracje rodem ze szwedzkich mieszkań przemycamy do niemal wszystkich wnętrz, począwszy od łazienek, poprzez salony i sypialnie, na wymagających kuchniach kończąc. Styl skandynawski sprawdzi się również w pokoju każdej wymagającej nastolatki ceniącej modne rozwiązania!

Ciepło znad Skandynawii

Pastelowe kolory, wśród których dominuje biel, jasne meble o lekkiej formie oraz prostota kompozycji to cechy charakterystyczne wnętrz inspirowanych chłodną Północą. Dużą rolę odgrywają tutaj naturalne materiały takie jak drewno czy kamień. Od czego zacząć wielką rewolucję w czterech kątach należących do córki? Od ścian i podłogi! Na podłodze najlepiej sprawdzą się panele o jasnej, delikatnej powierzchni. Jedną z białych ścian warto wyeksponować za pomocą białej cegły klinkierowej. Ważne, aby do pokoju wpadało maksimum światła. Nie zakrywaj okien ciężkimi zasłonami. Ładny efekt uzyskasz, kiedy na delikatnym karniszu zawiesisz lekkie, półprzezroczyste zasłonki w kolorze pastelowego różu lub mięty. W podobnej tonacji powinny być utrzymane dodatki – lampa, świece na komodach, ramki ze zdjęciami bliskich osób, pledy i poduszki.

Nowoczesny pokój młodzieżowy musi być praktyczny!

Nowoczesny pokój młodzieżowy powinien łączyć w sobie walory estetyczne i praktyczne. Aby pokój stał się wygodną przestrzenią do odpoczynku, nauki i rozrywki, nie może w nim zabraknąć funkcjonalnych mebli. Wśród młodzieżowej kolekcji obowiązkowo musi się znaleźć biurko z szerokim blatem oraz ergonomiczne krzesło, szafki na pomoce dydaktyczne, wygodne łóżko z materacem o stopniu twardości dostosowanym do budowy anatomicznej dziecka oraz  fotele lub kanapa, na której córka będzie mogła zrelaksować się przy lekturze albo spędzić czas z koleżankami. Stylowe i praktyczne meble w stylu skandynawskim znajdziesz na stronie www.gama-sklep.com.pl.


 

sawicka@przyjazne-wnetrza.pl

leżak ogrodowy Meble Balkonowe zobacz wiecej