HomeInspiracjeTeflon w kuchni? Nie, dziękuję!

Teflon w kuchni? Nie, dziękuję!

Teflon w kuchni? Nie, dziękuję!

Jeszcze do niedawna popularnym tworzywem obecnym w naszych kuchniach był teflon.  W ostatnim czasie coraz więcej mówi się jednak o toksyczności sztucznych substancji używanych do produkcji powłok non-stick. W efekcie, coraz bardziej świadomi zagrożeń, szukamy zdrowszej alternatywy dla szkodliwego teflonu. Jakie patelnie i garnki znacznie ułatwią i umilą codzienną pracę w kuchni, a jednocześnie nie zagrożą naszemu zdrowiu? Sprawdź!

Praktyczne zestawy garnków z powłoką ceramiczną

Poszukiwania wysokiej jakości naczyń kuchennych zaczęliśmy od sprawdzenia propozycji czołowych marek. Naszą uwagę przykuły zestawy garnków Gerlach (katalog produktów dostępny jest w sklepie internetowym gerlach.pl). Wysokiej jakości patelnie i garnki pokryte są wysokiej jakości powłoką ceramiczną naturalnego pochodzenia. Co ważne, powłoka ceramiczna nie tylko nie szkodzi naszemu zdrowiu, a wręcz przeciwnie – pomaga wzbogacić codzienny jadłospis o niskokaloryczne potrawy! Do przygotowania ulubionej ryby czy mięsa nie musisz używać litrów oleju czy masła. Mimo nietypowej metody smażenia, danie przygotowane na ceramicznej powłoce non-stick będzie bardziej soczyste i jędrne oraz zachowa więcej  cennych składników odżywczych.

Dzięki właściwościom ceramiki, pokarm nie przywiera do dna naczyń, więc problem szorowania przypalonych zabrudzeń przestaje istnieć. Ponadto, trójwarstwowe dno bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu patelnie i garnki bardzo szybko się nagrzewają i długo utrzymują optymalną temperaturę, co pozwala na zminimalizowanie ilości zużywanej energii. W efekcie oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze!

Niezawodny duet

Zanim zaczniesz wypróbowywać w praktyce nowe garnki, warto zaopatrzyć się w komplet silikonowych akcesoriów – dużej łyżki, chochli i szpatułki. Kontakt powłoki z ostrymi przedmiotami może doprowadzić do powstania uszkodzeń, przez które warstwa non-stick straci swoje właściwości.

sawicka@przyjazne-wnetrza.pl

zobacz wiecej Krzesła Ogrodowe zobacz o podstawy do znaków drogowych