HomeInspiracjeUnowocześnij kuchnię i wybierz garnki na indukcję!

Unowocześnij kuchnię i wybierz garnki na indukcję!

Unowocześnij kuchnię i wybierz garnki na indukcję!

 

Jak sprawić, aby domowa kuchnia była miejscem, gdzie z przyjemnością spędzamy czas i przygotowujemy posiłki bez większego problemu? Podstawą są zarówno odpowiednie produkty spożywcze, jak i nowoczesne garnki. Szukając idealnego kompletu warto postawić na garnki na indukcję, które sprawią, że codzienne gotowanie stanie się przyjemnością.

Dlaczego warto wybrać garnki na indukcję?

Nowoczesne garnki na indukcję to propozycja przede wszystkim dla posiadaczy kuchenek indukcyjnych. Szukając idealnego kompletu, musimy dokładnie wymierzyć średnicę palników naszej kuchenki, aby wybrać komplet, którego elementy będą najlepiej do nich pasować. Takie działanie pozwoli optymalnie wykorzystać energię dawaną przez kuchenkę, bez większych strat. Garnki na indukcję rozpoznamy po symbolu umieszczonym na opakowaniu – jest to cewka indukcyjna. Decydując się na kupno konkretnego kompletu zwróćmy uwagę na materiały: garnki na indukcję są tworzone z różnorodnych materiałów, w tym z teflonu, ceramiki. Najchętniej wybieranymi są garnki ze stali  nierdzewnej 18/10, która nie odkształca się, nie jest podatna na działanie wilgoci i korozję. Garnki takie mają dno wykonane z kilku warstw – jedną z nich może być aluminiowy dysk, który sprawia, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane wewnątrz garnka i możliwe jest przyspieszenie procesu gotowania.

Garnki na indukcję i ich atuty

Niewątpliwym atutem garnków na indukcję są liczne udogodnienia i dodatki, które pozwalają na znacznie wygodniejsze gotowanie. Wymienić można tu lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, jak również idealnie przylegające pokrywki wykonane ze szkła hartowanego. Pokrywki uzupełnione są o niewielkie odpowietrzniki, pozwalające na odprowadzenie pary wodnej. Warto pamiętać, że pokrywki liczone są jako osobne elementy zestawu.

 

 

sawicka@przyjazne-wnetrza.pl

ubezpieczenie szkolne zobacz wiecej zobacz o podstawy do znaków drogowych