HomeInspiracjeBudowa domów w technologii szkieletowej

Budowa domów w technologii szkieletowej

Budowa domów w technologii szkieletowej

Drewno to materiał, który nigdy nie wyjdzie z mody, bo przecież sama natura zawsze będzie dla nas najlepszą inspiracją. Drewniane meble w domu nadają mu wyrafinowany charakter. Surowe drewno w kuchni to z kolei element rustykalnej stylizacji. Natomiast drewno jako podstawowy budulec naszych domów to solidność i doskonałe zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach.

Praktyczne drewno

Drewno zatem wprowadza walory estetyczne i praktyczne do naszych domów. Domy szkieletowe są tego najlepszym przykładem. Łączą w sobie funkcjonalność z pięknem. Okazuje się, że budowa domów w technologii szkieletowej nie wymaga tak wielu środków finansowych jak budowa domu murowanego. Oszczędzamy podwójnie. Drewno bowiem zapewnia nam doskonałą termoizolację. Dzięki temu w sezonie grzewczym nie zapłacimy wysokich rachunków za ogrzewanie.

Drewniane otoczenie

Domy szkieletowe nie tylko są praktyczne i wygodne. Rewelacyjnie się prezentują. Zwłaszcza w naturalnym otoczeniu. Piękny ogród, malowniczy krajobraz, bliskość lasu czy wody – to doskonałe tło dla takiego domu. Możemy dopełnić naszą kompozycję, wprowadzając także drewniane elementy do otoczenia domu.

Efekt naturalności

Drewno doskonale podkreśli naturalność naszego domu i jego otoczenia. Drewniana palisada, która odgrodzi nasz taras od trawnika. Romantyczna altanka z drewna. Albo drewniany domek zrobiony z gotowych elementów. Także w wersji dla dzieci. Ciekawym pomysłem okaże się też drewniana pergola, w obrębie której umieścimy na przykład technorattanowe donice z kwiatami.

Nowoczesny wymiar drewna

Drewno szybko okaże się tradycyjnym materiałem, którego uroki i walory praktyczne nieustannie się docenia. W przeciwieństwie do sztucznych materiałów, w każdej niemal stylizacji, prezentuje się lekko i niepretensjonalnie. Zawsze jest w dobrym stylu.

 

 

 

 

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz Stolik pomocniczy do kanapy loft https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/