HomeInspiracjeNa co zwrócić uwagę wybierając piekarnik elektryczny?

Na co zwrócić uwagę wybierając piekarnik elektryczny?

Na co zwrócić uwagę wybierając piekarnik elektryczny?

Piekarnik elektryczny jest jednym z najważniejszych sprzętów, jakie pojawiają się w kuchniach. Mowa tu oczywiście zarówno o tych w gospodarstwach domowych, jak i tych w restauracjach czy barach. Piekarniki elektryczne są wybierane nawet przez te osoby, które niekoniecznie lubią piec, ponieważ ilość funkcji, jakie mają, sprawia, że nawet kuchenny laik wykorzysta możliwości urządzenia. W efekcie, gdy decydujemy się na konkretny sprzęt, chętnie zwracamy uwagę na jego pojemność, jakość oraz parametry. Także wtedy, gdy szukamy urządzeń do zabudowy, elektryczny piekarnik staje się po prostu must have. Zdarza się także, że jest on elementem całej konstrukcji wraz na przykład z mikrofalówką czy płytą.

Nowoczesne piekarniki elektryczne

Wybierając piekarnik elektryczny, przede wszystkim należy zastanowić się, jak i gdzie będziemy chcieli to urządzenie zabudować. To niezwykle ważne, ponieważ wpływa na parametry. Poza tym sprzęt elektryczny ma wymiary SxWxG oraz sposoby podłączenia bardzo różnorodne. Bardzo często mini piekarnik do zabudowy jest montowany pod blatem w ciągu szafek. Będzie wówczas spójną konstrukcją z płytą grzewczą, a zainstalowany okap kuchenny w pewnością będzie pochłaniał sporą część zapachu. Takie rozwiązanie ma jednak wady, ponieważ do piekarnika będziemy musieli się za każdym razem schylać. Stąd też moda na to, by urządzenia zabudowywać w kolumnie. Wówczas pod nim i nad nim mogą pojawić się inne szafki, szuflady lub cargo. Taki mały piekarnik elektryczny jest zdecydowanie wygodniejszy i bezpieczniejszy. Niektórzy wieszają sprzęt na ścianie. Wówczas mini piekarnik elektryczny jest wyposażony w windę, która opuszcza na dół spód urządzenia wraz z daniem. Tego typu rozwiązanie jest świetne do niewielkich kuchni i z pewnością będzie niezwykle designerskie.

Gdzie sprawdzi się mały piekarnik elektryczny?

Klienci, którzy sprawdzają, jaki rodzaj piekarnika Solgaz będzie dla nich najlepszy, zwracają uwagę na różnego rodzaju funkcje i dodatki. Popularnością niezmiennie cieszy się termoobieg. Piekarniki elektryczne posiadają także prowadnice teleskopowe, drabinkowe, funkcję grilla rożen obrotowy, a także czyszczenie katalityczne. Typ prowadnic czy drabinki znacząco będą wpływać na sam sposób obsługi oraz oczywiście wygodę. Warto także pojemność oraz rozmiar dopasować do konkretnych potrzeb – nie tylko wielkości kuchni i miejsca, jakim dysponujemy, ale także tego, jak często nowoczesny piekarnik będzie wykorzystywany i jak będziemy gotować.

Do zasilania piekarnika będzie potrzebne oczywiście napięcie. Wiele urządzeń wymaga 4 V – czyli trzeba mieć licznik trójfazowy. Gdy nim nie dysponujemy, należy wybrać piekarnik elektryczny zasilany napięciem 23 V.

Idealny do zabudowy elektryczny piekarnik

Oczywiście na co dzień będą kluczowe takie parametry jak emalia łatwoczyszcząca czy liczba funkcji. I to najważniejsze aspekty, gdy szukasz sprzętu na miarę swoich potrzeb. Na rynku znaleźć można nowoczesne urządzenia i te inspirowane trendami retro, które wracają do łask w wielkim stylu. Wygląd przecież też jest istotny tak jak regulacja temperatury, systemy autoczyszczenia czy też szereg bardzo różnorodnych funkcji. Warto zwrócić uwagę, że teraz funkcjonuje nowa klasa energetyczna, które precyzuje, ile prądu średnio będzie piekarnik elektryczny zużywać. Przekładać się to będzie na wysokość przyszłych rachunków za prąd. Oczywiście jak można się domyślać nie powinna nas już interesować stara klasa energetyczna, choć z pewnością na wielu sprzętach można jeszcze znaleźć takie oznaczenia.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/