HomeInspiracje6 sposobów na przechowywanie w małej łazience

6 sposobów na przechowywanie w małej łazience

6 sposobów na przechowywanie w małej łazience

Mała łazienka wymaga od nas nieco większej kreatywności, jeśli chcemy w niej pomieścić wszystkie niezbędne urządzenia, akcesoria czy środki czystości. Wszystko jest jednak możliwe i nawet w najmniejszym pomieszczeniu da się wygospodarować nieco więcej miejsca. Pamiętajmy, że mała łazienka wcale nie musi być pomieszczeniem zagraconym, mniej stylowym bądź niefunkcjonalnym. Wygoda w tym przypadku potrzebuje jednak większej ilości planowania, a sprytne meble łazienkowe mogą tę sprawę nam nieco ułatwić.

Zanim przejdziemy do możliwości, jakie możemy zastosować w małej łazience, nie zapominajmy o tym, że mała łazienka to też troska o najmniejszy szczegół. Dlatego kierując się wyborem mebli czy płytek łazienkowych wybierajmy te w jasnych kolorach, z połyskiem. Kupmy ceramikę łazienkową, która została specjalnie przystosowana do łazienek o niedużych wymiarach. Sprawdźmy czy łazienka nie posiada żadnych wnęk bądź nieregularnych kształtów i je wykorzystajmy. Kupujmy meble łazienkowe z funkcją schowków, dokupmy organizery oraz koszyczki, które dodatkowo uporządkują zawartość szuflad czy szafek.

Schowki w wannie

Będąc posiadaczem małej łazienki w większości przypadków zdecydujesz się na prysznic, nie jest to jednak reguła. Decydując się na wannę możesz uzyskać dodatkowe miejsce na niezbędne kosmetyki czy akcesoria. Wanna z meblową obudową będzie tu świetnym rozwiązaniem, który dodatkowo przyjemnie wpłynie na estetykę łazienkiP

Panel prysznicowy z szafką

Prysznic to świetne rozwiązanie dla małych łazienek. Zajmuje on mniej powierzchni podłogi, problemem tu jest zajęcie ściany, która również jest istotnym miejscem, gdzie można np. zawiesić szafkę. Nic straconego. Zdecyduj się na panel prysznicowy ze zintegrowaną, zamykaną szafką.

Pralka, gdzie ją umieścić

Pralka w małej łazience to duży problem, oczywiście możemy zdecydować się na mniejszy model, ale czasami dochodzi do tego, że pralkę musimy przenieść w inne miejsce mieszkania, np. do kuchni. Dobrym pomysłem, aby pomieścić pralkę w małej łazience jest umieszczenie jej pod blatem, który będzie wraz z umywalką w zabudowie. Umywalka tutaj powinna być wpuszczana w blat. Dodatkowo dłuższy blat zwiększy miejsce na kosmetyki i akcesoria.

Słupki

Wąskie słupki to dobre rozwiązanie w małej łazience, może nie są nazbyt głębokie, ale praktyczny układ półek pozwoli nawet na wstawienie wiadra z mopem. Wąskie słupki łatwo zagospodarują nawet niewielką wnękę w łazience.

Szafka pod umywalkę

Jednym z najprostszych rozwiązań, jeśli chodzi o przechowywanie w łazience są szafki podumywalkowe, np. z szufladami. Szafki te są szerokie, dodatkowo można umieścić w nich koszyczki czy przegrody, które dodatkowo lepiej zorganizują ich wnętrze.

Wiszące szafki

Kolejnym pomysłem, jaki można zastosować w małej łazience są szafki wiszące. Szafka taka może mieć wbudowane lustro, które będzie kryło za sobą dodatkową przestrzeń oraz być trójskrzydłowa. Dodatkowo na drzwiczkach takich szafek można umieścić dodatkowo organizery na mniejsze akcesoria.

Łazienka to jedno z ważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tam wykonujemy codzienną, poranną i wieczorną toaletę. Nawet najmniejsza łazienka, jeśli jest dobrze przemyślana i zorganizowana, pozwoli nam na komfortowe jej użytkowanie.

Wszystko o rynku nieruchomości, budowaniu domu czy aranżacji wnętrz znajdziesz na: http://jejnieruchomosc.pl.

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

live url https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ zobacz wiecje