HomeInspiracjeWybieramy małe drzewka do ogrodu

Wybieramy małe drzewka do ogrodu

Wybieramy małe drzewka do ogrodu

Piękny ogród to takie miejsce, w którym widać naszą koncepcję. Nawet wtedy, gdy panuje w nim swoboda i artystyczny nieład, to stanowić powinien on efekt naszej pracy i wizji. Ogród pozostawiony samemu sobie szybko zdziczeje i przestanie być miejscem sprzyjającym wypoczynkowi i miłemu spędzaniu czasu.

Małe drzewka wprowadzą sens do przestrzeni

Interesującym pomysłem na ukształtowanie naszej przestrzeni będą małe drzewka ogrodowe. Sprawdzą się w dowolnych ogrodach w stylu angielskim, ale także w geometrycznych układach ogrodowych przywołujących styl francuski. Mogą pełnić na przykład funkcję interesującego solitera, który posadzimy w najpiękniejszej części ogrodu. Wokół takiego jednego małego drzewka stworzymy bez problemu ciekawą kompozycję z wykorzystaniem bylin, głazów, trawy.

Drzewa przydomowe o niewielkiej koronie

Bardzo ładnie w ogrodzie zaprezentują się klony. Do wyboru mamy:

  • klon polny,
  • klon francuski,
  • klon pospolity.

Klony kwitną na żółtawo i zielono. Klon francuski po jakimś czasie utworzy piękną, okrągłą koronę. W dodatku nie ma zbyt wielkich wymagań podobnie jak klon pospolity, który często sadzi się w dużych donicach, zbliżając naturę do naszych tarasów i domów.

Warto też przypomnieć sobie zapomniane nieco drzewka, czyli jabłonie, które mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Ozdobią one nasze ogrody najpiękniej na świecie, kiedy zakwitną. Wyobraźmy sobie białe meble ogrodowe z technorattanu na tle takiej kwitnącej kompozycji: różowej, czerwonej, białej.

Warto polecić małą jabłoń ozdobną, która także jesienią zachwyca swoimi barwami. Wszystkie jej odmiany nadają się do podsadzania. Jabłoń kwiecista natomiast zaskoczy nas koroną w kształcie parasola i czerwonymi pąkami. W takim ogrodzie pełnym jabłoni poczujemy się jak w bajce.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://raildude.pl/czy-obrzezanie-jest-bolesne/ https://infowiesci.com.pl/sprawdzone-sposoby-na-redukcje-cellulitu-i-utrzymanie-jedrnej-skory/ https://monsterfunk.com/problem-nietrzymania-moczu-jakie-zabiegi-moga-pomoc/