HomeInspiracjeAranżujemy taras – od czego zacząć?

Aranżujemy taras – od czego zacząć?

Aranżujemy taras – od czego zacząć?

Piękne tarasy to obecnie prawdziwa ozdoba każdego mieszkania czy domu. Na tarasie odpoczywamy, opalamy się, spotykamy się w gronie rodziny, nierzadko również zdarza nam się tam pracować. Jak sprawić, aby ta powierzchnia stała się przyjazna dla nas i elegancka? Z pewnością warto zastanowić się nad konkretnymi rozwiązaniami! Pomogą nam w tym liczne katalogi wnętrzarskie oraz inspiracje z sieci. Od czego zacząć?

Co na podłodze?

Z pewnością pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić baczną uwagę jest podłoga. Taras możemy wyłożyć laminowaną wykładziną, kafelkami mrozoodpornymi lub też deskami. Wiele osób decyduje się na laminowaną podłogę, gdyż nie kosztuje wiele, można często ją zmienia, a jednocześnie jest ona odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Dużym zainteresowaniem cieszy się także deska kompozytowa – materiał ten jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, dodatkowo posiada powierzchnię antypoślizgową. Deski kompozytowe stworzone są z mieszanki drewna, plastiku oraz środków konserwujących.

40-34-1450273158_678898e42105cd8a

W przypadku kafelek również cieszą się one sympatią – są trwałe, odporne na niskie i wysokie temperatury, dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości.
Drugim ważnym elementem są oczywiście meble. Meble ogrodowe znajdziemy w sklepach budowlanych, ogrodniczych, nierzadko w supermarketach. Warto jednak szukać ich wprost u producentów, którzy dystrybuują je poprzez swoje sklepy internetowe i stacjonarne. Wśród licznych modeli mebli ogrodowych na specjalną uwagę zasługują meble technorattanowe. Są one szykowne, lekkie i dostępne w różnorodnych kolorach. Ich zaletą jest fakt, że nie wnika w nie brud i są odporne na zmienne warunki pogodowe. Meble technorattanowe nie zajmują wiele miejsca, mogą być więc wykorzystane również na niewielkich balkonach. Alternatywą dla technorattanu są meble aluminiowe.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/ https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/139157/Dlaczego-warto-korzystac-z-porownywarek-ubezpieczen-samochodowych usiek.pl