HomeInspiracjeDekoracje ścienne

Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne są chętnie stosowane zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i firmowych. Wynika to z łatwości ich zastosowania oraz dopasowania do wystroju wnętrza. Dekoracje ścienne powinny być uzupełnieniem istniejącej aranżacji, a nie celem samym w sobie. Warto zwrócić uwagę na dekoracje wytwarzane metodą wydruku na zamówienie, to cała grupa ciekawych produktów, które można stosować w różnych pomieszczeniach.

Pierwszym produktem godnym uwagi są fototapety, oczywiście drukowane na zamówienie. Jest to dekoracja o bardzo wysokiej jakości. Fototapety drukowane są na grubym, wytrzymałym papierze. Wydruki mają żywe, nasycone barwy, które nie blakną po czasie. Odporność na ścieranie i na wodę można podnieść poprzez laminowanie, ale w zwykłych warunkach jest to zbyteczne. Jedynie w kuchni lub w pomieszczeniach o dużym ruchu (kawiarnie, puby, salony spa) można dodatkowo zabezpieczyć fototapetę. Fototapety drukowane są na podstawie cyfrowych zdjęć, więc są to po prostu bardzo mocno powiększone zdjęcia. Materiał wyjściowy musi być wysokiej rozdzielczości i nienagannej ostrości, inaczej wszystkie wady będą bardzo widoczne.

Kolejny produkt dekoracyjny drukowany na zamówienie to obrazy. Wydruk następuje również na podstawie zdjęć, co w obydwu przypadkach oznacza, że obrazy i fototapety można idealnie dopasować do konkretnego wnętrza, nie rezygnując z własnych upodobań. Obrazy w mniejszym stopniu ingerują w dotychczasową aranżację wnętrza, więc ta zaleta jest często wykorzystywana.

Inne dekoracje pochodzące z wydruku to naklejki i plakaty. Ich zastosowanie jest nieco inne, sprawdzają się w kuchni (naklejki) oraz w pokojach dziecięcych i młodzieżowych (plakaty).

Author

tomasz.okonski@xann.pl

live url https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-wozic-dowod-rejestracyjny/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/