HomeInspiracjeFirma sprzątająca Wrocław – jakie ściereczki do sprzątania rekomenduje?

Firma sprzątająca Wrocław – jakie ściereczki do sprzątania rekomenduje?

Firma sprzątająca Wrocław – jakie ściereczki do sprzątania rekomenduje?

Bardzo istotne w całym procesie sprzątania są nie tylko użyte detergenty, ale rodzaj ściereczek. To właśnie one są kluczem do sukcesu. Ściereczki o konkretnej budowie odpowiednio dobrane do danej powierzchni. Sprawią, że czyszczenie, ścieranie kurzy oraz polerowanie będzie szybsze i efektywniejsze. Jakie mamy rodzaje ściereczek i do czego służą?  

Ścierki lateksowe są wykonane z fabrycznie impregnowanej mikrofibry PVA lub też inaczej irchy. Są bardzo trwałe, odporne na rozrywanie i środki chemiczne, chłonne oraz wydajne. Mają one bardzo szerokie zastosowanie i są używane powszechnie w warunkach domowych, jak i biurach i firmach. Firma sprzątająca Wrocław również ma je na swoim wyposażeniu. Ścierki lateksowe są przeznaczone do powierzchni nierównych i chropowatych, ale także do szklanych ze względu na to, że nie zostawiają smug. Kolejny rodzaj ściereczek to ściereczki z mikrofibry, czyli mieszanki włókien poliestrowych i nylonowych. Różnią się gęstością splotu i proporcją zastosowanych włókien. Ściereczki można prać około 500 razy, pochłaniają wilgoć i zanieczyszczenia. Można je z powodzeniem stosować do wycierania kurzy, polerowania, czyszczenia szkieł oraz luster. Ścierki gąbczaste są z kolei stosowane w łazience i kuchni. Są bardzo chłonne, ale też szybko schną. 

Jakie ekologiczne ściereczki stosuje firma sprzątająca Wrocław

Warto zamieniać tradycyjne chemiczne detergenty na te ekologiczne, przyjazne dla środowiska. Okazuje się, że możemy znaleźć również ekologiczne ściereczki do sprzątania. Są to ściereczki bambusowe. Są bardzo miękkie i chłonne, przez co nadają się praktycznie do każdej powierzchni. Naturalne włókna bambusowe mają same w sobie właściwości antybakteryjne, w związku z czym są bezpieczne dla zdrowia i mogą być stosowane przez alergików. Nie zawierają mikro plastiku, a dzięki temu, że ściereczka długo pozostaje świeża, sprzątanie jest przyjaźniejsze. 

To zdecydowanie wybór, który rekomenduje firma sprzątająca Wrocław https://moppy.pl/ do codziennych porządków. Nadają się do każdej powierzchni, można je używać na mokro i na sucho bez użycia dodatkowych środków chemicznych. Dodatkowo są bezpieczne do powierzchni drewnianych taki jak blaty kuchenne, czy stoły. Ściereczki bambusowe są idealne do szyb, luster, a także telewizorów oraz monitorów. Warto stawiać na skuteczne i ekologiczne rozwiązania w czasie codziennych i cyklicznych porządków tak jak firma sprzątająca Wrocław. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni z osiągniętych efektów.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ zobacz https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/