HomeInspiracjeLaserowe usuwanie tatuażu w Łodzi – na czym polega zabieg i ile sesji trzeba wykonać?  

Laserowe usuwanie tatuażu w Łodzi – na czym polega zabieg i ile sesji trzeba wykonać?  

Laserowe usuwanie tatuażu w Łodzi – na czym polega zabieg i ile sesji trzeba wykonać?  

Moda na ozdabianie ciała trwałymi rysunkami nie mija. Wiele osób traktuje tatuaże jako pamiątkę, symbol ważnego dla nich wydarzenia lub osoby. Często jednak wybrany motyw okazuje się błędem, nie wygląda tak, jak tego oczekiwaliśmy lub po prostu zmienia się wraz z upływem czasu. Rozwiązaniem w takich przypadkach jest laserowe usuwanie tatuażu. Czego można oczekiwać po takim zabiegu? Na czym polega i jak często go powtarzać? Dowiedz się więcej! 

 

Jak działa laser do usuwania tatuażu? Czy to skuteczna metoda? 

Klasyczny tatuaż jest trwały – pigment wprowadza się do głębokich warstw skóry za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w cienkie igły. Niestety raz wykonany rysunek zwykle nie wygląda tak samo przez całe życie. Na prezencję malunku duży wpływ mają wahania wagi, czy po prostu postępujące procesy starzenia się skóry. Inną sprawą są błędy tatuatora, czy też osoby wykonującej makijaż permanentny, który również jest formą tatuażu, tyle że zwykle płytszego, który po pewnym czasie zanika.

Bez względu na powód, dla którego chcemy się pozbyć tatuażu, możliwe jest to jedynie za pomocą technologii, która jest w stanie dotrzeć do poziomu skóry, na którym wprowadzono barwnik. Zastosowanie znajdują więc lasery emitujące energię o wysokim powinowactwie do pigmentu. 

W trakcie laserowego usuwania tatuażu wiązka światła dociera precyzyjnie do barwnika i rozbija go na mniejsze frakcje. W następnym kroku mikrocząsteczki zostają wchłonięte i wydalone przez organizm. Zabieg taki przeprowadza się po wcześniejszym posmarowaniu skóry żelem znieczulającym. Procedura nie należy do komfortowych, ale pozwala na usunięcie lub znaczne zmniejszenie widoczności tatuażu. 

 

Ile sesji zabiegowych potrzeba do usunięcia tatuażu i jak często je powtarzać? 

Głównie sposób dbałości o skórę i przebieg procesu gojenia wpływa na to, jak często powtarzać zabieg. Skóra po każdej sesji musi się dokładnie zagoić. Przede wszystkim nie można odrywać ewentualnych strupków, czy drapać skóry. Trzeba też chronić miejsce zabiegowe przed słońcem i podrażnieniami. Zwykle należy odczekać minimum 3 tygodnie pomiędzy sesjami. Zdarza się jednak, że zalecane są nawet kilkumiesięczne przerwy.  

Niekiedy tatuaż można usunąć całkowicie już po 2–3 powtórzeniach. Dotycz to głównie niewielkich rysunków. Z kolei głębokie, rozległe wzory mogą wymagać ok. 8 sesji lub więcej. To, ile sesji należy przeprowadzić zależy m.in. od:  

  • wieku tatuażu – łatwiej usuwa się stare rysunki, co ma związek m.in. z niską jakością barwników stosowanych lata temu;
  • wielkości obszaru zabiegowego;
  • głębokości wprowadzenia pigmentu;
  • koloru tatuażu. 

 

Jaki tatuaż można usunąć? Kolor, wielkość, obszar zabiegowy 

Funkcjonalność pierwszych laserów do usuwania tatuażu była ograniczona. Redukowano widoczność głównie czarnego tuszu. Niekiedy zabiegi takie pozostawiały też blizny. Obecnie, np. w Klinice Miracki w Łodzi laserowe usuwanie tatuażu przeprowadzane jest z użyciem różnych sprzętów, dzięki czemu możliwe jest dobranie odpowiedniego zabiegu w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta. 

Zabiegi wykonywane precyzyjnie, za pomocą laserów działających wybiórczo na cząsteczki atramentu, mogą być przeprowadzane także na delikatnych partiach ciała. Możliwe jest usuwanie tatuażu z twarzy, w tym z brwi, powiek czy ust. Problemem nie jest też eliminacja kolorowego tatuażu, czy makijażu permanentnego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że efekty laserowego usuwania tatuażu zależą głównie od wielu czynników. 

 

Kiedy pojawiają się finalne efekty laserowego usuwania tatuażu? 

Drobinki tuszu po zabiegu laserowym nie znikają od razu. Czas rozpadu i wchłaniania uszkodzonego barwnika zależy od wielu czynników, m.in. od indywidualnej zdolności regeneracyjnej organizmu i zastosowanej metody. Najczęściej ostateczne efekty ocenia się po kilku tygodniach od ostatniej sesji zabiegowej. 

Jeśli przeszkadza Ci tatuaż, zapytaj o szczegóły dostępnych zabiegów w Klinice Miracki w Łodzi, Krakowie, Warszawie lub Katowicach. Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/