HomeInspiracjeJak skutecznie zabezpieczyć wnętrza przed chłodem?

Jak skutecznie zabezpieczyć wnętrza przed chłodem?

Jak skutecznie zabezpieczyć wnętrza przed chłodem?

Problem utrzymania komfortowej temperatury w pomieszczeniach jest powszechny w Polsce. Wszystko za sprawą starej stolarki okiennej i samych okien tworzonych w przestarzałych technologiach. To właśnie one w większości odpowiadają za niskie temperatury w mieszkaniach czy w domach.

Dlaczego okna przepuszczają chłodne powietrze?

Problem z zimnymi podmuchami przedostającymi się do mieszkań związany jest przede wszystkim z nieszczelnością okien. Aby dokładniej określić, która część okna jest nieszczelna dobrym pomysłem jest skorzystanie z kamer termowizyjnych. Najczęściej problem tkwi w uszczelkach. Starszy tym uszczelek, tworzony wyłącznie z gumy, z czasem sztywniał i w efekcie pękał. Brak domieszek elastycznych materiałów sprawiał, że uszczelka kruszyła się. W łączeniu okna i framugi powstawały szczeliny. Dzisiaj problem ten został skutecznie wyeliminowany poprzez wzbogacenie uszczelek domieszkami elastycznych włókien syntetycznych. Dzięki nim guma jest znacznie odporniejsza na wysokie amplitudy temperatur i elastyczniejsza, nie kruszy się wraz z upływem czasu, nie sztywnieje. Nowoczesne okna PCV i aluminiowe, tworzone z materiałów najwyższej jakości zapewni nam sklep oknar-wroclaw.pl.

Brak uszczelnienia piankami

Kolejnym powodem, przez który chłód wpada do wnętrz jest nieszczelność ram okiennych. Nieuważne umieszczenie okien w murach oraz brak odpowiedniego uszczelnienia piankami równie często sprawiają, że wnętrza ciężko ogrzać. Jakość pianki także jest tu nie bez znaczenia – stosując tanie produkty musimy liczyć się z tym, że z czasem będą one kruszeć i odpadać. Oszczędność będzie więc wiązała się… ze znacznie większymi wydatkami w przyszłości, konieczne będzie bowiem uzupełnienie luk lepszej jakości produktami.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz live url live url