HomeInspiracjeJak zachować czystość w jasnym mieszkaniu?

Jak zachować czystość w jasnym mieszkaniu?

Jak zachować czystość w jasnym mieszkaniu?

Jasne, najczęściej białe, wnętrza to trend, który nie ustępuje od wielu sezonów. Mamy dość ciemnych, zmniejszających przestrzeń barw i wszechobecnych kolorów i urządzając mieszkania, coraz częściej stawiamy na prostotę. Zachwyceni skandynawskimi domami malujemy ściany na biało, kupujemy białe meble i dodatki. Biel coraz częściej pojawia się również na podłogach i w pokojach dziecięcych. Jasne barwy powiększają optycznie wnętrza i nadają im lekkości, zwykle decydując się na biel w mieszkaniu, mamy tylko jedną wątpliwość: jak poradzimy sobie z utrzymaniem czystości?

Białe wnętrza – jaśniejsze i bardziej przestronne

Zwolennicy bieli w mieszkaniu nie wyobrażają sobie, żeby mieli przemalować ściany na inny kolor czy zmienić meble na tradycyjną, brązową okleinę. Twierdzą oni, że biel nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wnętrza. Sprawia, że wydają się większe i doskonale odbija światło, sprawiając, że pomieszczenia są jasne i przyjemniej się w nich przebywa. Ponadto biel jest uniwersalna i nigdy nie wychodzi z mody. Prezentuje się doskonale zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w mieszkaniach urządzonych na styl rustykalny. Pasują do niej wszystkie inne barwy, więc nie mamy problemu z zakupem dodatków. Przebywając w białych pomieszczeniach, lepiej się czujemy i mamy wrażenie, że wszystko jest czyste i uporządkowane.

Czy biel w mieszkaniu jest praktyczna?

Nawet jeśli podobają nam się białe wnętrza, to większość z nas od przemalowania ścian na biało i kupienia jasnych mebli powstrzymuje jedno: boimy się, że te szybko się zabrudzą, a my nie damy sobie rady z utrzymaniem ich w dobrym stanie. Białe meble i sprzęty wydają nam się niepraktyczne zwłaszcza w kuchni, która jest szczególnie narażona na powstawanie zabrudzeń. Okazuje się jednak, że nie ma nic praktyczniejszego niż biała kuchnia! Kurz i zabrudzenia się dużo mniej widoczne na jasnych frontach i blatach niż na ciemnych meblach, a usunięcie ich nie sprawia żadnego problemu, jeśli wybierzemy wyposażenie dobrej jakości. Jasnego pomieszczenia wcale nie musimy sprzątać częściej niż takich, w których dominują inne kolory. Co więcej, jeśli zdarzy nam się zapomnieć wytrzeć kurz, ten znacznie mniej będzie rzucał się w oczy w białej kuchni niż na przykład na brązowych czy czerwonych kuchennych szafkach.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/