HomeInspiracjeStwórz miejsce do odpoczynku w ogrodzie!

Stwórz miejsce do odpoczynku w ogrodzie!

Stwórz miejsce do odpoczynku w ogrodzie!

Odpoczynek w ogrodzie, szczególnie po ciężkim i długim dniu w pracy, to prawdziwa przyjemność. Warto zadbać o to, aby stworzyć sobie taką oazę spokoju – na szczęście nie będą do tego potrzebne duże nakłady finansowe! Z pewnością warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i możliwości względem ilości miejsca. Pomogą nam również liczne katalogi wnętrzarskie, w których nie brak ciekawych inspiracji.

Jakie meble sprawdzą się najlepiej? W sklepach budowniczych i ogrodniczych znajdziemy wiele interesujących modeli mebli ogrodowych, jeśli jednak szukamy czegoś naprawdę oryginalnego z pewnością powinniśmy udać się wprost do producentów. W Polsce działa kilku topowych producentów mebli ogrodowych, oferujących przede wszystkim meble technorattanowe, meble aluminiowe i drewniane.
Bez wątpienia to meble technorattanowe cieszą się największym zainteresowaniem – wszystko za sprawą ich eleganckiego wyglądu i niezwykle niskiej wagi. Technorattan jest materiałem odpornym na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Utrzymanie go w czystości jest niezwykle proste.

parasol

Jak ochronić nas przed słońcem?

Postawienie mebli to połowa drogi do stworzenia odpowiedniego miejsca do wypoczynku w ogrodzie. Konieczne jest również zakupienie odpowiedniej konstrukcji, która uchroni nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym oraz wzrostem temperatury. Najpopularniejsze do niedawna były klasyczne parasole, stawiane na ciężkiej, betonowej podstawie. Równie chętnie stosowane są również niewielkie baldachimy, stawiane na aluminiowej czy plastikowej konstrukcji. Obecnie producenci proponują jednak znacznie nowocześniejsze produkty – wśród nich parasole na wysięgniku. W przypadku parasoli ogrodowych na wysięgniku odznaczają się one lekką i stabilną konstrukcją. Są one nie tylko eleganckie, ale i łatwe w obsłudze. Na uwagę zasługuje fakt, że sam materiał do stworzenia powłoki parasola jest odporny na promieniowanie UV, ścieranie, działanie wilgoci, deszcz.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

Nowoczesny metalowy kwietnik stojący https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/