HomeInspiracjeJakie meble okażą się najlepszym wyborem do naszego domu?

Jakie meble okażą się najlepszym wyborem do naszego domu?

Jakie meble okażą się najlepszym wyborem do naszego domu?

Poszukiwania mebli do naszego mieszkania to dla wielu spory wysiłek – obecnie meble znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, na licznych aukcjach oraz jako oferty od osób prywatnych. Nie ma górnej granicy ceny – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia! Skąd czerpać inspirację? Jak radzić sobie z meblowaniem?

Styl skandynawski w naszych wnętrzach

Jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach trendów jest styl skandynawski. Zawojował on nie tylko wszelkie katalogi wnętrzarskie, ale również serwisy internetowe zajmujące się wnętrzami. Styl skandynawski można scharakteryzować jako prosty, minimalistyczny i blisko natury. Oznacza to, że we wnętrzach wykorzystywane będą przede wszystkim jasne kolory, również te nawiązujące do kolorów ziemi. Architekci chętnie stawiają także na naturalne drewno, jednak ma być ono dodatkiem – najlepszym przykładem będą duże, drewniane stoły czy niewielkie stoliki kawowe. Wszelkie nawiązania do natury i pór roku są wskazane!
Skąd wziąć meble skandynawskie? Z tym nie będzie wielkiego problemu – wszystko dzięki sklepom stacjonarnym i internetowym. Wybór mebli w tym stylu jest olbrzymi: poprzez meble odpowiednie do salonu, sypialni, poprzez meble do przedpokoju, aż po kuchni.
Styl skandynawski to przede wszystkim gładkie, matowe powierzchnie. Zastosowanie jasnych kolorów sprawdzi się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie pozwolą one na optyczne powiększenie przestrzeni.
Zdecydowana większość mebli skandynawskich wykonywana jest z płyt meblowych pokrytych laminatami. Te ostatnie mają za zadanie nadać estetyki oraz chronić wnętrze deski przed wnikaniem wilgoci, brudu.

Jakie dodatki wybrać do skandynawskich wnętrz?

Postaw na naturę! Przede wszystkim wprowadź do domu rośliny, najlepiej te o interesujących liściach, niekwitnące. Zieleń sprawi, że w naszym domu zagości harmonia pochodząca z natury!

Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://beesafe.pl/porady/porownywarka-oc-ac-mubi/