HomeInspiracjeŁóżko z drewna litego – co warto o nim wiedzieć?

Łóżko z drewna litego – co warto o nim wiedzieć?

Łóżko z drewna litego – co warto o nim wiedzieć?

Lite drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów do tworzenia eleganckich i niezwykle trwałych mebli. Czy łóżka z litego drewna są dobrą inwestycją?

Poznaj lite drewno z bliska

Lite drewno jest materiałem niezwykle cenionym – pozyskiwane jest w Polsce z takich gatunków drzew jak buk, sosna czy dąb. Jednak nie wszystkie bele są wybierane do dalszej obróbki – początkowo drewno jest starannie selekcjonowane. Odrzucane są bele posiadające sęki, skazy. Kolejnym etapem jest transport bel do magazynów, gdzie poddawane są one procesowi suszenia. Zazwyczaj trwa on od kilku dni do kilku tygodni. Dopiero wtedy możliwe jest dostarczenie drewna do zakładów stolarskich i poddanie go pierwszym obróbkom.
Drewno lite jest niezwykle odporne na uszkodzenia, zarysowania, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Wszystko przez swoją zwartą strukturę, jak również przez stosowanie bejc i lakierów.

Najczęściej lite drewno wykorzystywane jest do tworzenia wysokiej jakości łóżek, ale również szaf, komód, stołów do jadalni i innych. Łóżka z litego drewna wyglądają niezwykle elegancko, nierzadko ozdabiane są również tapicerowanymi zagłówkami. Producenci dbają też o to, aby były funkcjonalne: w ich wnętrzu znajdują się komory na pościel.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ -sf.org erialprintshop.com