HomeInspiracjeJakie zalety ma lodówka jednodrzwiowa?

Jakie zalety ma lodówka jednodrzwiowa?

Jakie zalety ma lodówka jednodrzwiowa?

Zanim wybierzesz nową lodówkę do swojej kuchni, koniecznie zastanów się, czego wymagasz od urządzenia z tej kategorii. Jakie cechy są dla Ciebie najważniejsze? Z których rozwiązań możesz zrezygnować? Jednym z najpopularniejszych wariantów jest lodówka jednodrzwiowa. Zobacz, jakie są jej główne zalety i czym może Cię zaskoczyć!

Czym wyróżnia się lodówka jednodrzwiowa?

Lodówka jednodrzwiowa to wariant, który z łatwością uda nam się wpasować w większość przestrzeni kuchennych. Nawet przy małym metrażu najlepszym rozwiązaniem jest wybór mebli i sprzętów wysokich, ale wąskich. Taka może być właśnie lodówka jednodrzwiowa!

Podział na część chłodzącą i zamrażalnik sprawia, że jesteśmy w stanie uporządkować przechowywane w urządzeniu produkty. A jak rozwiązanie to wygląda w przypadku lodówek jednodrzwiowych? Najczęściej sama zamrażarka umieszczona jest wewnątrz głównej komory. Możemy znaleźć ją w górnej lub dolnej części. Bywa jednak i tak, że mamy tylko jedną strefę chłodzącą. Okazuje się, że nawet i takie rozwiązania są atrakcyjne dla niektórych konsumentów. W końcu nie każdy ma potrzebę korzystania z mrożenia żywności.

Lodówka srebrna czy grafitowa?

Podczas wyboru nowej lodówki wiele osób zwraca uwagę także na wygląd sprzętu. Jego wpasowanie w przestrzeń kuchenną nie zawsze jest łatwe. Najlepiej będzie jednak postawić na nowoczesny design i uniwersalną kolorystykę. Czerń czy może biel? Okazuje się, że dużą popularnością cieszy się również lodówka srebrna

Warto jednak pamiętać o tym, że wygląd zewnętrzny to wciąż nie wszystko. Jeżeli chcemy wybrać lodówkę, która spełni jak najwięcej naszych wymagań, warto zwrócić też uwagę na jej parametry. Które z nich są szczególnie ważne?

Lodówka jednodrzwiowa z technologią No Frost

Również w ofercie marki Samsung znaleźć można lodówki jednodrzwiowe. Szczególną uwagę należy zwrócić na warianty, które korzystają z nowoczesnej technologii zapobiegającej powstawaniu lodu oraz szronu. Lodówka No Frost utrzymuje wewnątrz komory odpowiednią temperaturę, a także właściwy poziom wilgoci. Cyrkulacja powietrza ma tutaj niemałe znaczenie. To rozwiązanie pozwala nam zapomnieć o długim rozmrażaniu lodówki. 

Nie każdy wie, że najczęściej kupowane lodówki w Polsce to właśnie urządzenia marki Samsung*. Szeroki asortyment, nowoczesne rozwiązania i technologie sprawiają, że są to sprzęty, które użytkownicy doceniają i chętnie wybierają. Poszczególne modele można określić jako inteligentne lodówki, ponieważ bez problemu będziemy sterować nimi z poziomu telefonu, a dokładnie za pośrednictwem zainstalowanej na nim aplikacji SmartThings**. 

Korzystanie z aplikacji to również możliwość otrzymania powiadomienia o otwartych drzwiach, które wyświetli się na urządzeniu. Ale nie tylko! Możemy także obliczać na bieżąco koszty prądu poprzez monitorowanie zużycia energii (dane dostępne w zakładce Energy w aplikacji SmartThings).

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

** Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account. Funkcje i treść mogą się różnić w zależności od kraju. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ https://beesafe.pl/porady/jak-przerejestrowac-samochod-po-smierci-wlasciciela/ https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/