HomeInspiracjeMaty ochronne do biura

Maty ochronne do biura

Maty ochronne do biura

Ciężko sobie obecnie wyobrazić jakiekolwiek biuro bez miejsca do pracy przy komputerze. Ze względu na ergonomię pracy najczęściej stosuje się krzesła biurowe na kółkach, którymi dość łatwo uszkodzić powierzchnię podłogi. Czy istnieje jakiś prosty i tani sposób na zabezpieczenie podłogi w biurze? Czy ma znacznie, że będzie to wykładzina podłogowa bądź panele?

Powierzchnia podłogi pod biurkiem i w jego okolicach jest najbardziej narażona na wszelkiego rodzaju uszkodzenia – w szczególności na zarysowania spowodowane ruchem krzesła, jak również wytarcia w związku z niemal stałym kontaktem z powierzchnią obuwia. Nawet najtrwalsza podłoga po pewnym czasie ulegnie uszkodzeniu!

Jak zabezpieczyć powierzchnię podłogi?


Najlepszym sposobem zabezpieczenia powierzchni podłogi pod biurkiem i w jego okolicach jest zastosowanie specjalnej maty ochronnej. Maty ochronne mają za zadanie izolować powierzchnię podłogi od szkodliwych warunków powodujących jej zarysowanie lub uszkodzenie. Jednocześnie dzięki temu, że są to najczęściej podkładki wykonane z przezroczystego tworzywa, doskonale komponują się z każdym biurem.

Z jakiego tworzywa?


Dostępne w sprzedaży maty ochronne pod krzesła wykonane są najczęściej z dwóch różnych materiałów: PCV lub polipropylenu. O ile powoli odchodzi się od mat wykonanych właśnie na bazie PCV ze względu na niższą wytrzymałość takich podkładek, to każda podkładka spełnia doskonale swoją funkcję – przylega do podłogi, nie podwija się, a dzięki zaokrąglonym narożnikom unika się przypadkowego zahaczania o nią.

Ile kosztuje mata ochronna pod krzesło?


Wbrew pozorom maty ochronne pod krzesło są znacznie tańszym rozwiązaniem niż ewentualna wymiana samej podłogi. Dobrej jakości matę ochronną kupimy już w okolicach 20-40,-zł. Decydując się jednak na zamówienie tego typu mat warto rozglądnąć się za matami zwijanymi w rulon na czas ich dostarczenia, a nie zginanymi na pół. W ten sposób unikniemy sytuacji związanych z ewentualnym odstawaniem maty ochronnej od powierzchni podłogi.

Podsumowując, zastosowanie maty ochronnej pod krzesło jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż wymiana uszkodzonej podłogi. Jest to również sprawdzone i estetyczne rozwiązanie, które niejako wpisuje się wygląd każdego biura. Nawet jeżeli podłoga pod biurkiem i w jego okolicach nie jest widoczna z perspektywy naszych klientów i petentów, to z pewnością jej uszkodzona powierzchnia może wpłynąć na estetykę miejsca pracy i mieć pośredni wpływ na zaangażowanie pracowników w utrzymanie porządku w miejscu pracy.

Tags
Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/ zobacz https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/