HomeInspiracjeMeblowanie kuchni – o czym musimy pamiętać?

Meblowanie kuchni – o czym musimy pamiętać?

Meblowanie kuchni – o czym musimy pamiętać?

Podczas aranżowania i meblowania kuchni powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, że pomieszczenie to ma być dopasowane do naszych potrze i funkcjonalne. Niestety, kiedy przychodzi do wybierania mebli kuchennych wielu z nas zapomina o najważniejszych rzeczach i kieruje się gustem, estetyką mebli. Jak meblować z głową?

Meble tworzone na wymiar!

W przypadku kuchni kupowanie gotowych mebli zazwyczaj nie ma sensu – pomieszczenia kuchenne różnią się od siebie, mogą być wąskie i długie, posiadać problematyczne wnęki, skosy. Aby w jak najlepszy sposób wykorzystać przestrzeń warto kupić meble kuchenne na wymiar. Zazwyczaj duże sieci handlowe udostępniają swoim klientom internetowe kreatory graficzne, które w prosty sposób pozwalają na zaprojektowanie mebli dla konkretnego pomieszczenia. Konieczne jest jedynie podanie w nich wymiarów naszej kuchni. W mniejszych sklepach właściciele proponują pomoc doświadczonych architektów i stolarzy, którzy wspólnie z klientem tworzą idealnie dopasowane meble kuchenne. Meble tworzone są najczęściej z płyt drewnianych, których wnętrze wypełniają sprasowane elementy drewniane, korek. Powierzchnia płyt pokrywana jest laminatami. Są one tworzone w taki sposób, aby brud i zanieczyszczenia nie mogły wnikać do głębi desek. Nieprzepuszczalna struktura laminatu sprawia, że również jej czyszczenie jest niezwykle proste.

Zaplanuj miejsce na każdy przedmiot

Błędem podczas projektowania kuchni jest nieuwzględnienie ilości dobytku oraz podążanie za trendami, które niekoniecznie spełnią nasze oczekiwania. Podczas projektowania mebli kuchennych wykorzystajmy każdą wolną przestrzeń, również te pomiędzy szafkami a ścianami. Nawet szparę o szerokości 20 cm możemy wykorzystać do przechowywania przypraw czy butelek z wodą.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

netrza.pl ishcourse.pl 0froszy.pl