HomeInspiracjeNietypowy grill – nie tylko karczek z rożna!

Nietypowy grill – nie tylko karczek z rożna!

Nietypowy grill – nie tylko karczek z rożna!

Dla Polaków grillowanie stało się jednym z przyjemniejszych sposobów spędzania czasu. Podczas wspólnych spotkań przy stole mamy okazję porozmawiać, wspólnie pożartować. Grill to doskonała okazja do tego, aby pooddychać świeżym powietrzem. Warto więc odpowiednio zaplanować wspólne biesiadowanie. Od czego zacząć?

Jakie meble wybrać?

Bez wątpienia najważniejszymi elementami w ogrodzie staną się meble ogrodowe oraz odpowiednie palenisko lub klasyczny, przenośny grill. W przypadku mebli do wyboru mamy niezwykle szerokie oferty różnorodnych producentów. Najczęściej kupowane meble to te wykonane z technorattanu – technorattan jest tworzywem syntetycznym, odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, a jednocześnie niezwykle lekkim. Meble wykonane z technorattanu prezentują się niezwykle elegancko, zapewniając również wysoki komfort. Producenci udostępniają nie tylko technorattanowe fotele, ale i stoliki, skrzynie czy nawet donice.
Popularne w Polsce są także meble wykonane z lekkiego aluminium – zastępują one często kupowane dawniej meble drewniane. Lekki metal jest odporny na wilgoć oraz wygląda doskonale przez wiele sezonów. Oba tworzywa: technorattan i aluminium, nie sprawiają żadnego problemu w konserwacji. Łatwo utrzymać je w czystości.

Grill? Ognisko? Palenisko?

Grill to dalej najpowszechniejsze urządzenie do przyrządzania letnich przysmaków. Coraz częściej jednak w polskich ogrodach zaczynają pojawiać się także paleniska. Palenisko ogrodowe to specjalistyczne urządzenie, posiadające liczne zalety. Wśród nich: brak iskier oraz gryzącego dymu. Paleniska wyposażone są w wewnętrzną instalację elektryczną i gazową, przez co możliwe jest regulowanie wielkości płomienia nad przyrządzaną żywnością. Urządzenie to dostępne jest w estetycznej i przyjemnej dla oka formie, w różnych rozmiarach.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/