HomeInspiracjeZalety i wady wewnętrznych drzwi szklanych

Zalety i wady wewnętrznych drzwi szklanych

Zalety i wady wewnętrznych drzwi szklanych

Szkło to materiał wykorzystywany przez człowieka od dziesięcioleci, a jego wielka popularność to odzwierciedlenie licznych zalet tego surowca, które z kolei mają przełożenie na cechy produktu końcowego, np. drzwi szklanych wewnętrznych. W ciągu kilku ostatnich lat można zaobserwować rosnącą popularność tych drzwi. Skąd się ona wzięła?

Wygląd

Samo w sobie, szkło nie jest niczym zachwycającym. Dopiero nadanie mu konkretnego kształtu, odpowiedniej faktury, nałożenie zdobień i wzorów uczynić może z niego dzieło sztuki.
Drzwi szklane wewntrzne mogą przybierać różne formy: od prostej, przezroczystej tafli szkła, aż po misternie zdobione w namalowane lub wygrawerowane wzory. Jeśli chodzi o motywy wykonane na szkle, to ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia – drzwi wykonane na zamówienie będą miały dokładnie taki wzór, jaki sobie zaplanujemy.

Cena

Cena drzwi szklanych wewnętrznych nie jest tak wysoka, jak można by sądzić. Rozpiętość cenowa jest jednak ogromna: od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Upraszczając, można pokusić się o stwierdzenie, że są to drzwi na każdą kieszeń.
Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że drzwi szklane wewntrzne są praktycznie niezniszczalne, nawet wyższa ich cena przestaje się wydawać wygórowana.

Wytrzymałość

Drzwi wykonane z innych surowców, prędzej lub później, zniszczą się lub znudzą. Drzwi z hartowanego szkła nie zniszczy ani pukający w nie, zniecierpliwiony porannym czekaniem na „wolną” łazienkę mąż, ani nawet lecąca z impetem piłka do gry, wystrzelona przez rozszalałe dzieciaki.
Ciężko także znudzić się drzwiami szklanymi, bowiem stanowią one widok nie tylko ładny, ale także dyskretny, jeśli ich zdobienia nie są zbyt krzykliwe. Należy wystrzegać się bardzo mocno zaakcentowanych wzorów. Jeśli bowiem zaplanujemy generalny remont lub zmienią nam się zainteresowania, może się okazać, że nasze drzwi nie pasują do nowej rzeczywistości.

Ciężar

Drzwi szklane wewnętrzne, choć mają liczne zalety, obarczone sa także kilkoma wadami. Jedną z nich jest dość duży ich ciężar. Zależnie od wielkości skrzydła oraz materiałów i technologii użytych do osadzenia ich w otworze drzwiowym, drzwi takie mogą ważyć od kilkunastu do kilkudziesięciu kilogramów. To dużo w porównaniu do drzwi z płyty wiórowej.
Ciężar drzwi należy brać pod uwagę, zwłasza jeśli mieszkamy w wiekowym budynku i nie jesteśmy pewni co do stanu i wytrzymałości stropów.

Utrzymanie w czystości

Nie ma się co oszukiwać, drzwi szklane wewntrzne zapewnią nam sporo zajęcia. Ich czyszczenie jest wprawdzie proste, ale łatwo o zabrudzenia. Liczmy się więc z tym, że konieczność przetarcia ich szmatką z detergentem do mycia szkła na stałe pojawi się w grafiku naszych codziennych obowiązków.
Większość domowników, zwłaszcza dzieci, będzie otwierało i zamykało drzwi, chwytając za taflę szkła, nie zaś za uchwyty. Aby więc nasze drzwi zachwycały – trzeba bedzie co chwilę je myć. Jeśli nie jesteśmy na to gotowi – lepiej zrezygnować z ich posiadania.

Wewnętrzne drzwi szklane są i będą popularne, nawet konieczność mycia ich co chwilę nie zmieni tego.

Tags
Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ zobacz https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/