HomeInspiracjePopularne meble w salonie

Popularne meble w salonie

Popularne meble w salonie

Urządzając salon, trzeba brać pod uwagę wiele aspektów. Są to na przykład: wielkość pomieszczenia, rozkład ścian, ilość okien, umieszczenie pokoju dziennego – nasłonecznienie (czy od wschodu, czy od zachodu, czy od północy, czy od południa) i wiele, wiele innych. Jednak każdy salon – i ten mały, i ten duży – łączy jedno. Co to takiego? Meble!

Jakie meble do salonu wybrać?

Meble w nowoczesnym salonie zwykle są dość kompaktowe. Co to oznacza? Otóż to, że już dawno minęły czasy wielkich meblościanek i ogromnych szaf w salonach. Dziś królują niewielkie segmenty – szafki medialne, komody, witryny i półki. Nikt nie chce zagracać mieszkania i zmniejszać tym samym jego powierzchni. Co więc jest dostępne w sklepach, czego nie może w salonie zabraknąć?

Kanapa

Jednym z podstawowych mebli w salonie jest wygodna i dość duża kanapa (oczywiście na miarę pomieszczenia). Sofy skórzane nieco odchodzą na bok. Dziś królują meble welurowe i materiałowe – miłe i ciepłe w dotyku.

Kanapy zwykle posiadają funkcję spania, gdyż bardzo często salon zamienia się w sypialnię dla gości. Te najnowocześniejsze mają regulowane oparcia i podnóżki.

Komoda

Komoda to również mebel, którego nie może zabraknąć w salonie. Niezbyt duży, z szufladami, które pomieszczą i dokumenty, i części garderoby i wiele innych rzeczy, które nie koniecznie muszą leżeć na widoku.

Aktualnie prawdziwy popyt jest na komody stylizowane. Co to oznacza? Otóż są to meble rodem zaciągnięte z poprzednich lat. Piękne nogi, eleganckie gałki, idealna linia brzegów. Meble te są dość drogie ale to one nadają charakteru całemu pomieszczeniu. Sprawdź ofertę na http://mebledosalonu.co.pl/komody.html

Fotel

Fotel niczym z pałacu króla to również must have ostatnich aranżacji. Im bardziej zwariowany, tym lepiej. Fotele z miękkimi, pikowanymi oparciami dodają „smaczku” całemu salonowi. Są punktem zwrotnym w całej aranżacji, gdyż zwykle są jakby oderwane od pozostałych elementów wystroju (na przykład do czarno-białych mebli i dodatków, ustawia się fotel w mocnym kolorze – żółtym, zielonym, fioletowym, niebieskim i tym podobne), Dzięki takiemu rozwiązaniu, pokój nie jest nudny ani oczywisty.

Szafka multimedialna

Szafka multimedialna, czyli ta niska i długa, na której stoi telewizor, to hit wielu już sezonów. Taka mini komoda służy głównie do wyeksponowania sprzętów RTV, które w dzisiejszych czasach są naprawdę godne ukazania. Duże, płaskie i zakrzywione ekrany zdecydowanie podnoszą rangę takiego pokoju. Dziś nikt nie chce małego, 32″ telewizora. Dziś mini kina domowe to podstawa, która winna stać na godnym miejscu.

Szafki multimedialne często mają prosty kształt, nie zaburzają więc całej koncepcji. Są dopasowane i dość uniwersalne. Pasują do każdej aranżacji.

W salonie nie trzeba wiele mebli, by był on ciekawy i modny. Wystarczy kilka dodatków, fajne zasłony, dywan i poduszki – a salon nabierze naprawdę przyjemny look.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://beesafe.pl/porady/uto-urzadzenia-transportu-osobistego/