HomeInspiracjeJakie meble wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Jakie meble wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Jakie meble wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Wybór mebli ogrodowych nie jest dzisiaj dużym wyzwaniem – zainteresowani mogą szukać zarówno w klasycznych sklepach z meblami, w sklepach internetowych czy też u producentów. Kluczem do stworzenia funkcjonalnego, nowoczesnego ogrodu jest wybranie takich mebli, które będą cieszyć nasze oczy przez długie lata. Jakie meble warto wziąć pod uwagę?

Materiały mają znaczenie!

Zbierając inspiracje na nowoczesny ogród koniecznie zapoznajmy się z najczęściej wykorzystywanymi materiałami do tworzenia mebli ogrodowych. Ważne jest przede wszystkim to, aby były one odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Obecnie chętnie wykorzystywany jest technorattan – tworzywo to jest wysoce odporne na ścieranie, wnikanie brudu, uszkodzenia mechaniczne, odkształcanie. Żywy kolor nie wyblaknie nawet pod wpływem wieloletniego promieniowania słonecznego. Szukając idealnego kompletu mebli technorattanowych trafimy na wiele kolekcji, w tym utrzymanych w duchu klasycznym i nowoczesnym – każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Druga opcja to meble aluminiowe, bardzo chętnie wykorzystywane przez właścicieli restauracji i kawiarni. Aluminium znane jest z niewielkiej wagi – w przypadku mebli ogrodowych przełożyło się to na ich wysoka funkcjonalność i łatwość w przenoszeniu. Meble aluminiowe malowane są proszkowo – dzięki temu możemy mieć pewność, że na ich powierzchni nie pojawi się rdza.

Jakie pomysły wykorzystać w swoim ogrodzie?

Jeśli planujemy korzystać z ogrodu również jesienią dobrym pomysłem może być wykorzystanie tarasoli ogrodowej z zamontowanymi ścianami bocznymi. Taka konstrukcja nie tylko jest odporna na silne podmuchy wiatru, ale doskonale chroni przed słońcem czy… deszczem. Nowoczesna konstrukcja wpłynie pozytywnie n otoczenie sprawiając, że całość stanie się spójna i przyjemna dla oka!

Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz wiecje Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft Metalowy wieszak na ręczniki