HomeInspiracjeSauna drewniana w ogrodzie – Czy warto?

Sauna drewniana w ogrodzie – Czy warto?

Sauna drewniana w ogrodzie – Czy warto?

Moda na korzystanie z, najpopularniejszej u nas, sauny suchej przywędrowała do nas z zimnej Finlandii, której mieszkańcy od wieków z uwielbieniem korzystają z uroków tego wynalazku. Na pytanie, czy warto korzystać z sauny drewnianej każdy powinien odpowiedzieć sobie sam, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wspomóc sobie czytając więcej na ten temat. 

Po pierwsze- zdrowie

Finowie nie mogą sobie wyobrazić życia bez sauny, twierdzą, że nie tylko świetnie oczyszcza organizm, ale także umysł. Pozwala na pełen relaks i wyciszenie po ciężkim tygodniu. Podczas przebywania w saunie krążenie krwi zdecydowanie przyspiesza, a naczynia krwionośne rozszerzają się. Późniejszy zimny prysznic gwałtownie je obkurcza. Dzięki temu, organizm hartuje się i mobilizuje układ odpornościowy do walki z chorobami. Zaś wysoka temperatura oczyszcza ciało z toksyn, które wypływają razem z potem. Oprócz tego oczyszczają się drogi oddechowe, dlatego saunę poleca się osobom, które skarżą się na niezyty oskrzeli i zapalenia zatok. Systematyczne korzystanie z sauny to doskonała profilaktyka, która gwarantuje ochronę przed zachorowaniem w okresie zimowym, ale także tak bardzo oczekiwane lepsze samopoczucie.

Po drugie- uroda

Wysoka temperatura oraz gęsta para powodują, że podczas przebywania w saunie nasze ciała obficie się pocą. Wraz z potem organizm pozbywa się toksyn, a gruczoły łojotokowe odblokowują się, dlatego osoby z cerą tłustą i trądzikową mogą wiele zyskać na regularnych seansach. Po seansie w saunie nasza skóra jest głęboko oczyszczona, a także dotleniona, ponieważ przyspieszone krążenie krwi wspomaga ukrwienie tkanek. Jest to doskonały podkład i przygotowanie ciała do przyjęcia wszelkiego rodzaju kosmetyków.

Posiadanie własnej sauny jest doskonałą możliwością, by korzystać z niej regularnie i w domowym zaciszu. Osoby, które chcą mieć dużą saunę, mogą bez problemu postawić sobie taką w przydomowym ogródku, zaś dla tych, którzy są ograniczeni miejscem, produkowane są sauny malutkie, nawet dwuosobowe dostępny np. na stronie balia-drewniana.pl lub sauna-drewniana.pl. Jako, że wybór saun na rynku jest ogromny, w doborze odpowiedniej do naszych chęci i potrzeb pomoże firma Czarnopiński i ich strona internetowa sauna-drewniana.pl. Czarnopiński od wielu lat zajmuje się i specjalizuje w produkcji saun oraz balii drewnianych. Gwarancją jest wysoka jakość produktów, na co wskazują setki zrealizowanych zamówień oraz zadowolonych klientów.

Należy pamiętać, że aby w pełni odczuć pozytywne skutki sauny, po każdym seansie należy obficie oblać się zimną wodą.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://groupe-printco.pl/industrialne-detale-w-twojej-kuchni-elegancja-hokerow-i-nowoczesnych-donic/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/