HomeInspiracjeDomy drewniane i ich zalety

Domy drewniane i ich zalety

Domy drewniane i ich zalety

Szukając miejsca dla siebie rozważamy zawsze wiele opcji: mieszkanie w bloku, dom szeregowy, dom w wolnej zabudowie. Wszystko to jednak kosztuje krocie, a własne „m” wymaga zazwyczaj zaciągnięcia olbrzymiego kredytu. Czy istnieją alternatywy dla osób chcących mieszkać wygodnie i komfortowo, bez jednoczesnego obciążenia w postaci kredytu na 30 lat? Tak – to domy z drewna.

Nowoczesne domy drewniane dla każdego!

Technologia budowania domów szkieletowych nie jest niczym nowym – dawniej domy tego typu budowano głównie w Kanadzie oraz Skandynawii, gdzie drewno mogło stanowić główny materiał budulcowy. Dzisiaj budowa domu z drewna nie kosztuje wiele, a dodatkowo sam czas budowy jest wyjątkowo krótki. Jak to możliwe?

W przypadku domów drewnianych stosowana jest lekka konstrukcja drewniana – oznacza to, że nie ma konieczności czekania na wysychanie poszczególnych elementów. Jedynie murowane fundamenty wymagają chwili czasu. Ze względu na zastosowanie drewna nie ma również potrzeby czekania na to, aż pogoda pozwoli na budowę. Taki dom możemy stawiać bez względu na porę roku! Firmy takie jak mawit.com.pl zaproponują nam wiele interesujących projektów domów z drewna – wśród nich znajdziemy modele parterowe z możliwością zabudowy poddasza, jak i domy piętrowe. Każdy z nich stworzony został w taki sposób, aby zaspokajać potrzeby jak największej grupy odbiorców. Nowoczesne domy drewniane charakteryzują się dużą ilością okien, aby jak najwięcej naturalnego światła wpadało do wewnątrz. Dzięki temu pomieszczenia będą znacznie jaśniejsze, bardziej komfortowe.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na domy z drewna?

Podstawową zaletą jest oczywiście cena – dom drewniany może być nawet o 35% tańszy od klasycznych domów murowanych. Taka oszczędność to spore ułatwienie dla kupujących – mogą oni przeznaczyć te pieniądze na oszczędności lub też na doposażenie domu. Druga zaleta to krótki czas budowy, szacowany na 2-8 miesięcy w zależności od tego, w jakim stanie ma być on oddany.


 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz zobacz zobacz