HomeInspiracjeSprzęt audiowizualny w mieszkaniu – jak go rozmieścić?

Sprzęt audiowizualny w mieszkaniu – jak go rozmieścić?

Sprzęt audiowizualny w mieszkaniu – jak go rozmieścić?

Oglądanie filmów czy słuchanie muzyki w dobrze nagłośnionym pomieszczeniu to sama przyjemność. Aby jednak móc cieszyć się nieskazitelnie czystym dźwiękiem musimy zadbać o to, aby w salonie czy pokoju dziennym odpowiednio rozmieścić elementy zestawu nagłaśniającego. Wiele osób ma problem z tym, jak je zainstalować i jednocześnie nie zepsuć estetyki pomieszczenia. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, jak zrobić to z głową.

Panele rtv, półki na głośniki

Podstawą jest umieszczenie ekranu telewizora – w tym celu najczęściej wykorzystywane są panele RTV. Najmodniejsze obecnie panele wykonane z przezroczystych tworzyw świetnie sprawdzą się tam, gdzie nie chcemy nadmiaru mebli. Panele są niezwykle wytrzymałe – na dodatkowych półkach możemy umieścić ulubione filmy DVD, dodatkowe odtwarzacze, magazyny filmowe. Na panelu rtv sprawdzi się także adapter czy innych sprzęt grający.
Kluczem do stworzenia funkcjonalnego wnętrza jest równomierne rozmieszczenie głośników – powinny znajdować się one na wysokości naszych głów kiedy posiadamy na fotelach czy do stołu. Aby umieścić je na ścianach możemy wykorzystać niewielkie półeczki lub też podwiesić je przy suficie.

Meblując salon czy pokój dzienny w którym zamierzamy odtwarzać muzykę czy filmy możemy pomyśleć także o dodatkowych półkach, na których przechowywać będziemy winyle, płyty z muzyką, książki. Dzięki nim pokój zostanie elegancko uzupełniony.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz Industrialny dębowy stolik nocny loft live url