HomeInspiracjeWentylator w domu – najprostszy sposób na przetrwanie upałów

Wentylator w domu – najprostszy sposób na przetrwanie upałów

Wentylator w domu – najprostszy sposób na przetrwanie upałów

Wraz ze zbliżającym się latem nieuchronnie nadchodzą również upały. O ile podczas pobytu na zewnątrz wysoka temperatura w połączeniu z wiatrem może być całkiem przyjemna, to upał w domu lub w mieszkaniu już nie. Jak przygotować się na falę upałów by jak najmniej odczuć ją we wnętrzach? Wentylatory będą świetnym rozwiązaniem. Poznaj rodzaje wentylatorów i sprawdź jaki wybrać!

Zalety wentylatorów

Wentylator jest jednym z najprostszych rozwiązań, które przynoszą ulgę w trakcie upałów.

  • niewielkie i przenośne urządzenia – wybór wentylatora można łatwo dostosować do swoich potrzeb i wymagań, jak również do powierzchni pomieszczeń, w których przebywamy. Możesz wybrać zarówno mały wentylator biurkowy, który zmieści się na biurku, szafce nocnej czy stoliku lub większy wentylator podłogowy. Wentylatory przenośne są lekkie i bez problemu można zmieniać ich lokalizację
  • kilka rodzajów wentylatorów do wyboru – w zależności od tego, na czym najbardziej ci zależy, możesz zdecydować się na zakup małego wentylatora biurkowego, większego wentylatora podłogowego (mogą być wyposażone w teleskopową nóżkę, dzięki czemu mogą pełnić też funkcję wentylatora biurkowego), wentylatora kolumnowego czy sufitowego
  • chłodzi i orzeźwia – wentylator wprawia powietrze w ruch wywołując przyjemny podmuch. Nie chodzi powietrza, ale powiew wiatru ochładza nas samych
  • ogólnodostępne i niedrogie – dla osób, które nie mają możliwości zakupu droższych rozwiązań: klimatora, klimatyzatora przenośnego lub klimatyzacji, wentylator będzie najlepszym wyborem.
  • prosty w obsłudze – budowa wentylatora jest nieskomplikowana. Jego obsługa nie sprawia najmniejszych problemów. Wentylator wystarczy podłączyć do prądu i włączyć. Tryb pracy ustawiamy w zależności od potrzeb.

Poza zaletami, wentylatory pokojowe posiadają również kilka wad, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Należą do nich wyższe koszty eksploatacji, głośność pracy (w zależności od modelu) i nie są tak wydajne jak np. klimatyzacja.

Rodzaje wentylatorów

Wybór wentylatorów na rynku jest bardzo duży. W zależności od potrzeb, wymagań co do rozmiarów wentylatora i miejsca przeznaczenia, w którym wentylator będzie ustawiony, możesz wybrać urządzenie spośród kilku rodzajów.

Wentylator biurkowy – mały wentylator przenośny, który można ustawić na praktycznie każdej niewielkiej powierzchni (na biurku, blacie stołu, szafce, stoliku nocnym czy blacie kuchennym). Jest lekki, więc zmiana jego miejsca pracy nie stanowi żadnego problemu. Wentylatory biurkowe mają prostą budowę – nóżka z podstawką i korpus w którym umieszczone jest śmigło. Średnica śmigła jest mniejsza niż w przypadku wentylatorów stojących (podłogowych), a co za tym idzie, zasięg pracy również jest stosunkowo nieduży. Wentylatory biurkowe działają bardziej punktowo, przynosząc orzeźwienie osobom znajdującym się w bliskiej odległości wiatraka.

Wentylator podłogowy (stojący) – to wentylatory przenośne, które mają większe rozmiary niż biurkowe. Najczęściej są stawiane na podłodze, ale w przypadku modeli z teleskopową nóżką po jej skróceniu mogą pełnić funkcję wentylatora biurkowego. Ten rodzaj wentylatorów świetnie sprawdzi się w domu lub w biurze. Wentylatory podłogowe mają większy zasięg i regulowaną kopułę (kąt nachylenia ) dzięki czemu łatwiej dostosować strumień nawiewu do potrzeb. Regulacja pracy wiatraka może być manualna, ale często są one wyposażone w pilota do sterowania.

Wentylator kolumnowy – to rodzaj wentylatora podłogowego, wentylatory kolumnowe stały się hitem ostatnich lat. Są nie tylko wydajne i mają spory zasięg pracy, ale też wyróżniają się designerskim nowoczesnym wyglądem. Będą pasowały zarówno do domu, jak i do biura. Swoim wyglądem przypominają kolumnę głośnika, dlatego wentylatory kolumnowe są częstym wyborem jako wentylator do salonu, w którym pełnią funkcję praktyczną i ozdobną. Wentylatory bezłopatkowe (bez śmigieł) są droższe od standardowych wentylatorów podłogowych, ale mają sporo zalet przemawiających za ich zakupem. Są łatwe w czyszczeniu, ciche i zapewniają równomierną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

Wentylator sufitowy – to rodzaj dużych wentylatorów  montowanych w suficie. Sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu domowym, zarówno w salonie, jak i w sypialni. Posiadają duże śmigła, które obracając się zapewniają lepszą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Ponieważ wentylator sufitowy najczęściej montuje się w centralnym miejscu na suficie, często można spotkać go w wersji z lampą.

Wentylatory na USB – to malutkie wentylatory z możliwością wpięcia do laptopa, tabletu lub komputera. Mają najmniejszy zasięg, więc chłodzą tylko osobę która znajduje się w bardzo bliskiej odległości.

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnego rodzaju modeli wentylatorów. Wybierając odpowiedni dla siebie weź pod uwagę  swoje wymagania, przeznaczenie wentylatora, jego miejsce ustawienia, rozmiary i parametry pracy (moc, głośność pracy, wydajność, funkcjonalność). Jeżeli chcesz, aby twój wentylator był zakupem na lata, wybierz wentylator w sprawdzonym sklepie, jak Oddychaj Swobodnie. Będzie miał wtedy pewność, że urządzenie jest najwyższej jakości i będzie ci skutecznie i bezawaryjnie służyć przez wiele sezonów.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/ redotavares.com