HomeInspiracjeZegar ścienny – jak wybrać idealny model?

Zegar ścienny – jak wybrać idealny model?

Zegar ścienny – jak wybrać idealny model?

Zegar we wnętrzach pełni funkcję zarówno typowo praktyczną, jak i dekoracyjną. Decydując się na wybór designerskiego modelu, możemy dodać naszemu mieszkaniu elegancji i niepowtarzalnego charakteru. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając zegar ścienny? 

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie mierzą. W dzisiejszej rzeczywistości jednak brak kontroli nad czasem mógłby być dość fatalny w skutkach. Dobre gospodarowanie minutami, jakimi dysponujemy w ciągu doby, zapewnia nam bowiem efektywność naszych wszelkich zadań, pracy czy planów. Pozwala nam to także wygospodarować czas na odpoczynek i hobby. Warto więc zadbać, by zawsze mieć pod ręką zegarek. Obecnie ma go niemal każdy. Mowa tu oczywiście o smartfonie. Jednak w naszym domu nic nie zastąpi klasycznego zegara ściennego. Taki gadżet pozwala nam nie tylko mieć czas pod kontrolą, ale i tworzy wspaniałą dekorację przestrzeni. Sprawdźmy więc, jakie zegary ścienne najlepiej sprawdzą się w mieszkaniu. Dowiedzmy się też, jak dopasować odpowiedni model do danego wnętrza.

Jaki zegar na ścinę do kuchni, salonu?

Zegary ścienne stanowią doskonałe uzupełnienie aranżacji wnętrza. Dawniej były one jedynie dodatkami praktycznymi. Każdy miał w domu zegar z prostych przyczyn — ponieważ pokazywał, która jest godzina. Obecnie, teoretycznie nie jest nam to niezbędne, gdyż taką funkcję pełni telefon. Nie zmienia to jednak faktu, że zegary na ścianę po prostu wyglądają w domu po prostu świetnie i niezwykle stylowo. Dziś przy wystroju wnętrz traktujemy je bardziej jako akcesoria dekoracyjne. Z powodzeniem mogą stanowić alternatywę na przykład dla obrazów, czy też innych ozdób ściennych.

Zegar doskonale sprawdzi się właściwie w każdym domowym pomieszczeniu. Oczywiście najlepiej spełni on swą funkcję w miejscach najczęściej uczęszczanych przez domowników. Bez wątpienia warto wybrać zegary do salonu. To bowiem centrum mieszkania, w którym spędzamy najwięcej czasu i często też przyjmujemy gości. Stylowy zegar będzie doskonałą ozdobą pokoju dziennego. Możemy postawić na przykład na efektowne duże zegary ścienne lub modele bardzo minimalistyczne. Innym miejscem, w którym stanowi on przydatnym gadżet, jest oczywiście kuchnia. Chyba w żadnym innym pomieszczeniu czas nie liczy się tak bardzo, jak w niej. Zegary do kuchni powinny być nie tylko doskonale dopasowane do reszty aranżacji, ale i praktyczne. Dla wymagających doskonałą opcją będzie czasomierz wyposażony w timer.

Rodzaje zegarów ściennych

Z pewnością większości z nas zegary ścienne kojarzą się przede wszystkim z klasycznym, okrągłym gadżetem ze wskazówkami i cyframi umieszczonymi wokół nich. O takich modelach możemy już jednak zapomnieć. Obecnie w sklepach takich jak https://www.sfmeble.pl/akcesoria/akcesoria-do-salonu/zegary.html, dostępne są zegary ścienne w tak zróżnicowanych fasonach i stylach, że każdy, nawet najbardziej wymagający esteta znajdzie coś dla siebie. Można powiedzieć wręcz, że zegary ścienne stały się sztuką. Ich design daje nam nieskończone możliwości aranżacyjne. Zanim więc wybierzemy idealny model do naszego domu, warto dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze rodzaje zegarów.

Obecnie absolutnym numerem jeden są duże zegary ścienne. Chodzi tu o naprawdę duże fasony, niekiedy zajmujące znaczną część ściany. To bardzo nowoczesny trend, który pojawił się zaledwie kilka lat temu. Takie duże zegary ściennenie są zwykle jednoczęściową konstrukcją, a składają się z wielu elementów. Dużą popularnością cieszą się także zegary w formie samych wskazówek, czy też abstrakcyjnych kompozycji.

W sklepach sporą część asortymentu tworzą zegary eleganckie. Takie modele świetnie sprawdzają się we wnętrzach zarówno bardzo nowoczesnych, jak i klasycznych. Niezwykle modne są czasomierze w kolorze starego złota czy miedzi. Bardzo istotna jest tu także forma. Przyjmują one bowiem rozmaite, ciekawe i fantazyjne kształty, które przyciągają wzrok. Są to idealne zegary do salonu w stylu glamour.

Zegar na ścinę — analogowy czy cyfrowy?

Zegary na ścianę kategoryzować można na wiele rozmaitych sposobów. Najważniejszym i najczęściej spotykanym podziałem jest jednak rozróżnienie ich na analogowe oraz cyfrowe. Oba te rodzaje cieszą się bardzo dużą popularnością, jednak śmiało możemy stwierdzić, że do domów znacznie chętniej wybieramy te pierwsze, czyli klasyczne. Przede wszystkim na rynku jest ogromny wybór zegarów analogowych. Atutem jest tu także fakt, że pasują one do każdego stylu aranżacji wnętrza. Zegary ścienne cyfrowe wyglądają natomiast bardzo stylowo, ale i niebywale nowocześnie. Tym samym idealnie komponować będą się z wystrojem równie modernistycznym lub minimalistycznym.

Zegar ścienny — jak dopasować model do wnętrza?

Kluczową kwestią przy wyborze zegara, jest to, by był on dobrze dopasowany do wnętrza, w którym się znajdzie. Zupełnie inne bowiem wybierzemy zegary do kuchni, a inne do salonu, czy łazienki. W tym cale warto zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. Możemy postawić na przykład na efekt spójności, czyli dopasować zegar do innych dodatków, czy chociażby mebli. Jeśli to dla nas za mało, czasomierz może też tworzyć główny akcent aranżacji pomieszczenia. W takim przypadku zdecydujmy się na mocny kolor lub niebanalny format gadżetu.

 

 

 

 

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz wiecej live url