HomeInspiracjeBalustrady szklane – subtelne bezpieczeństwo

Balustrady szklane – subtelne bezpieczeństwo

Balustrady szklane – subtelne bezpieczeństwo

Wiele z budynków oraz domów w dzisiejszych czasach buduje się tak, aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń i mieć jak najwięcej miejsca do dyspozycji. Popularne są bardzo budowle piętrowe.

 

Schody to nie wszystko

Poza wyborem odpowiednich schodów, bardzo istotną kwestią jest wybór odpowiednich balustrad, które zapewnią bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo stanowi to element wystroju, nadający charakteru. Świetnym rozwiązaniem są balustrady szklane.

 

Praktyczne wykorzystanie szkła

Balustrady szklane są trafionym rozwiązaniem w wielu wnętrzach. Pasują niemal do każdego stylu, dodają nutki nowoczesności i nie przytłaczają niewielkich przestrzeni, jak  mogą to robić metalowe czy drewniane modele. Szkło wykorzystywane do budowy balustrad jest bardzo mocne i odporne na rozmaite czynniki.

Szklane balustrady prezentują jednocześnie subtelnie i stylowo. Pasują do wielu aranżacji, w tym stoją na czele  wśród tych minimalistycznych i nowoczesnych, a także skandynawskich.

Ich ogromną zaletą jest to, że w ogóle nie zabierają światła.Wnętrzu nadają lekkości i przyciągają wzrok.

 

Co zrobić, aby balustrady szklane służy nam długo?

Bardzo istotne jest, aby znaleźć wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za wykonanie od etapu projektu, aż po montaż. Dzięki temu zyskujemy pewność, że produkt spełnia najwyższe standardy – każdej kompleksowo zajmującej się firmie zależy, aby balustrady szklane spełniały oczekiwania klientów oraz nie następowały późniejsze reklamacje.

W Polsce jednym z wiodących wykonawców szklanych balustrad jest firma Helta. Podmiot ten ma wielkie, wieloletnie doświadczenie w tworzeniu elementów budynków takich jak schody czy barierki. Wiele osób martwi się, że szkło, jako element wystroju się nie sprawdzi. Klienci boją się, że szkło może się szybko zbić. Helta, wykorzystuje do produkcji barierek tylko wysokogatunkowe elementy, dzięki czemu szklane barierki wspaniale sprawdzają się nie tylko w domach, ale także na tarasach, balkonach i w budynkach użyteczności publicznej. Słowem – aby barierki szklane służyły nam długo, należy zaufać profesjonalistom. Samodzielny montaż może skutkować szybką awarią i narażeniem użytkowników na wypadek.

 

Szklane balustrady produktem na lata

Wystarczy wejść na stronę Helta i popatrzeć na przepiękne realizacje. Utwierdzicie się w przekonaniu, że szklane balustrady to produkt uniwersalny i na lata. Z pewnością nadadzą wnętrzu nieprzemijającego stylu. Wybierając szkło, zyskacie pewność, że Wasz dom będzie się wspaniale prezentować dzisiaj, a także za dziesięć lat.

 

Artykuł powstał przy współpracy producenta schodów drewnianych helta.pl 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/