HomeInspiracjeCzy inwestycja w zadaszenia tarasu się opłaci?

Czy inwestycja w zadaszenia tarasu się opłaci?

Czy inwestycja w zadaszenia tarasu się opłaci?

Idealny taras to miejsce, gdzie możemy odpoczywać po długim dniu w pracy, ale też zapraszać znajomych czy spożywać posiłki w gronie najbliższych. Obecnie pogoda nie będzie czynnikiem warunkującym to, czy możemy wyjść na taras. Wystarczy wykorzystać nowoczesne tarasole i cieszyć się bliskością natury bez względu na okoliczności! Jak to możliwe?

 

Tarasole – piękne i funkcjonalne

Nowoczesne sposoby zadaszenia tarasu proponowane są przez topowych producentów i firmy – obecnie najchętniej wybierane są tarasole. Tarasola to innowacyjna konstrukcja, dzięki której możliwe jest osłonięcie przestrzeni użytkowej tarasu. Konstrukcja tarasoli wznoszona jest na profilach aluminiowych malowanych proszkowo – takie zabezpieczenie pozwala na zmniejszenie ryzyka powstawania rdzy. Projektanci zadbali o to, by przy jak najmniejszej ilości podpór tarasoli możliwe było zadaszenie jak największej powierzchni. Konstrukcja aluminiowa jest odporna na podmuchy wiatru dochodzące nawet do 120 km/h! Wewnątrz konstrukcji tarasoli znajduje się również system odpływu wody. Kolor konstrukcji może być wybrany z szerokiej palety klasycznych barw, jak również z palety kolorów drewnopodobnych.

 

Jak tworzone jest zadaszenie?

Na szczycie konstrukcji umieszczono dach – może być on wykonany na dwa sposoby. Pierwszy to dach lamelowy, wykonany z profili aluminiowych obracających się o 135 stopni. Ustawienie lameli zależy od samego użytkownika – on decyduje o tym, jak wiele słońca przedostaje się pod tarasolę. Zadaszenie lamelowe nie nagrzewa się – oznacza to, że w jego cieniu panować będzie przyjemna temperatura.

Drugi rodzaj zadaszenia to dach wykonany z tkanin technicznych poliestrowych. Jest on zabezpieczony przed wilgocią, zabrudzeniami czy silnym promieniowaniem UV. Nawet po wielu latach użytkowania tkanina nie straci swojego koloru.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/