HomeInspiracjeWybierz komfortowe i funkcjonalne komplety ogrodowe

Wybierz komfortowe i funkcjonalne komplety ogrodowe

Wybierz komfortowe i funkcjonalne komplety ogrodowe

Wybierz komfortowe i funkcjonalne komplety ogrodowe

Szukając idealnych mebli ogrodowych zazwyczaj kierujemy się wyłącznie wyglądem i estetyką. Szukamy mebli pięknych, które pozwolą na upiększenie ogrodu czy balkonu. Musimy mieć jednak świadomość, że meble muszą być przede wszystkim odporne na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Takie produkty zaproponują nam topowi producenci.

Idealne komplety ogrodowe – co musimy o nich wiedzieć?

Piękny wygląd to nie wszystko, chociaż warto wiedzieć, że topowi producenci korzystają z pomocy najlepszych projektantów. Dbają oni o to, aby krzesła i fotele były odpowiednio profilowane. Niezwykle ważne jest to, aby wykorzystane materiały były odporne na zmienne warunki atmosferyczne: chłód, wilgoć, śnieg, wysokie i niskie temperatury. Najlepszym rozwiązaniem obecnie to zastosowanie technorattanu – jest on doskonale znany polskim konsumentom. Początkowo technorattan miał być wyłącznie zamiennikiem klasycznego rotangu. Jego popularność rosła jednak lawinowo, przez co dzisiaj to najchętniej kupowane tworzywo, jeśli idzie o meble ogrodowe. Technorattan posiada nieporowatą strukturę, przez co możemy być pewni, że do jego wnętrza nie dostanie się kurz czy wilgoć. Technorattan nie gnie się, nie odkształca i na długo zachowuje piękne kolory. Komplety technorattanowe posiadają takie elementy jak fotele, krzesła, leżanki, stoły rozkładane, stoliki kawowe i wiele innych.

Alternatywa – nowoczesne meble aluminiowe

Alternatywą dla mebli technorattanowych jest aluminium – meble mogą być tworzone wyłącznie z niego lub też aluminium może stanowić stelaż mebla, a całość pokryta jest wygodnymi siedziskami i oparciami tapicerowanymi. Aluminium malowane jest proszkowo. Oznacza to, że komplety ogrodowe będą doskonale zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ live url zobacz