HomeInspiracjeJak sprawić, aby w wynajmowanym mieszkaniu czuć się jak u siebie?

Jak sprawić, aby w wynajmowanym mieszkaniu czuć się jak u siebie?

Jak sprawić, aby w wynajmowanym mieszkaniu czuć się jak u siebie?

Każdy chciałby mieć własne mieszkanie. Nie wszyscy jednak mogą sobie na to pozwolić, wówczas rozwiązaniem jest wynajęcie lokum. Co można robić, aby w wynajmowanym mieszkaniu poczuć się jak u siebie? Czy to jest w ogóle możliwe?

Decydujący głos ma właściciel

Na samym początku należy zapytać właściciela mieszkania czy wyraża zgodę na dokonanie ewentualnych zmian aranżacyjnych. Niektórym osobom może bowiem nie spodobać się pomysł przemalowania ścian czy wiercenia dziur w ścianach. Warto przy tym pamiętać, że najemcy nie wolno dokonywać zmian w lokalu bez zgody wynajmującego. Dobrze jest więc już w czasie podpisywania umowy uzgodnić z właścicielem wszystkie remonty czy naprawy techniczne.

Dodatki mogą zdziałać wiele

Najprostszym i zarazem najmniej inwazyjnym sposobem na spersonalizowanie wynajmowanego mieszkania są dodatki różnego rodzaju. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże mają one znaczenie. Jeśli właściciel nie chce zgodzić się na przemalowanie ścian, pozostaje zainwestowanie w kolorowe poduszki, koce, dywany czy zasłony. Dzięki nim mieszkanie nabierze przytulnego charakteru. Co ciekawe, w dobrej sytuacji są osoby, które mają w lokalu białe ściany. Do nich pasują bowiem w zasadzie wszystkie kolory i dodatki. Warto pamiętać o tym, że w razie przeprowadzki mobilne elementy można ze sobą po prostu zabrać w nowe miejsce.

Co zrobić z pustymi ścianami?

Czasami same dodatki to za mało. Wówczas warto rozważyć zakup naklejek i fototapet na ścianę. Mogą one ozdobić nie tylko ściany, ale i drzwi czy szyby. Na rynku wybór w tym zakresie jest naprawdę szeroki. Przy tym nowoczesne naklejki czy fototapety nie niszczą ścian i innych powierzchni. Równie ciekawą propozycją są plastry z hakami czy wieszakami. Dzięki nim na ścianie można powiesić obrazek lub ramki z pamiątkowymi fotografiami i to bez konieczności wiercenia dziur.

Co zrobić ze starymi meblami?

Niektórzy najemcy pozwalają na pewne zmiany aranżacyjne również w zakresie mebli. Najprostszym sposobem na odnowienie starych mebli jest ich odmalowanie. W tym przypadku warto sięgnąć po dobrej jakości farby do drewna. Pomalować można również i inne elementy np. kaloryfery. Ciekawym rozwiązaniem są farby przeznaczone do płytek ceramicznych. Dzięki temu szybko i niedrogo można odnowić również łazienkę czy kuchnię.

Niekiedy do wynajmu przeznaczone są także mieszkanie nieumeblowane. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup mebli w białym kolorze. Jasna kolorystyka jest obecnie bardzo modna. Przy jej pomocy łatwo jest stworzyć efektowną i spójną aranżację całego mieszkania. Do bieli pasują też w zasadzie wszystkie kolory i wzory.

 

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/