HomeInspiracjeMonitoring w placówkach edukacyjnych

Monitoring w placówkach edukacyjnych

Monitoring w placówkach edukacyjnych

Monitoring jest doskonałą opcją w przypadku placówek edukacyjnych. Systemy monitoringu wizyjnego są obecne w całej szkole – na korytarzach szkolnych, w klasach czy przy wejściu do szkoły oraz na boisku.

Monitoring szkolny – sprawdza się zawsze

Monitoring jest bardzo potrzebny i przydatny w szkole. Jest on niezbędną inwestycją.
Kamery obecne i sprawnie działające na terenie szkoły znacznie maksymalizują poziom bezpieczeństwa w jej wnętrzu, jak również i w jej obrębie. Zdaniem wielu pedagogów i uczniów w miejscach, instalacji monitoringu zdarza się o 40% mniej aktów wandalizmu oraz znacznie obniża się poziom przemocy. W szkołach pozbawionych monitoringu incydenty te, są na porządku dziennym i nikt nie weryfikuje sprawców zdarzenia. Czasem są oni łapani na gorącym uczynku, jednak w większości wypadków, są bezkarni. Nawet mała kamera jest w stanie odstraszyć potencjalnego wandala oraz skutecznie zniechęcić go do czynów karalnych.

Atrapy w szkole- zły pomysł

W szkołach, często ogranicza się budżet prawie do zera. Efektem czego są używane często atrapy, niestety tylko monitoring zapewnia rzetelną i solidną rejestrację każdego zdarzenia oraz przechowywanie go w archiwum szkoły. Kamery przy wejściu głównym maja za zadanie monitorowanie osób wchodzących i wychodzących. Nie ma tutaj możliwości, ani sposobności na wtargnięcie osób mających złe zamiary, czyli dilerów, oszustów czy rabusiów. Teren placówki i jej obręb chroni obraz z kamer, które rejestrującą go w  doskonałej jakości, oczywiście także i w kolorze, choć wiele placówek edukacyjnych wybiera kamery rejestrujące w wyłącznie w biało- czarnych barwach.

Identyfikacja sprawców zdarzenia

Dokładna identyfikacja, szczególnie wyglądu sprawcy, daje 100% pewność, że mamy właściwą osobę. Nie ma tu mowy o pomyłce. Nie bazujemy także na donosach uczniów czy percepcji nauczyciela dyżurującego. Zarejestrowane sceny mogą być dowolnie odtwarzane i przewijane. Bywa, iż wielu młodych ludzi dopuszcza się aktów przemocy i stanowi bardzo mocne zagrożenie dla innych rówieśników. Sprawcy czuja się anonimowi oraz bezkarni. Monitoring wymusza na nich odpowiedzialność za ich czyny i postępowanie. Bywa i tak, że na terenie placówki edukacyjnej dochodzi do poważnego wypadku. Wówczas ubezpieczyciel może zażądać odtworzenia przebiegu wypadku. Relacje świadków mogą być niezgodne lub fałszywe. Tutaj z pomocą przychodzi nagranie z kamery.

Monitoring szkolny zapewnia nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale także chroni życie i zdrowie uczniów, nauczycieli oraz osób pracujących w szkole. Bywa, że sprawcy napadów na pedagogów są trudno wykrywalni. Kamera daje pełny obraz identyfikujący dana osobę. Jeśli sprawca ma zastrzeżenia względem jakości nagrania, to może je oddać do szczegółowej analizy. Monitoring w placówce edukacyjnej jest niezawodny i dobitnie wskazuje rodzaj i sprawcę działania, co przekłada się na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa.

Monitoring nie musi być drogi i bardzo skomplikowany

 

Opracowanie https://ivel.pl/

Author

tomasz.okonski@xann.pl

erialprintshop.com live url zobacz wiecje