HomeInspiracjePlafony do salonu – jeden z ulubionych wyborów

Plafony do salonu – jeden z ulubionych wyborów

Plafony do salonu – jeden z ulubionych wyborów

W salonie potrzeba zapewnić kilka rodzajów oświetlenia. Na światło główne wybieramy przede wszystkim lampy wiszące, ale coraz częściej przekonujemy się, że tę samą funkcję mogą spełniać plafony. Za co lubimy te charakterystyczne lampy?
Zalety plafonów

Plafony są przede wszystkim proste w montażu, mobilne i można je zamontować praktycznie w dowolnym miejscu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by plafony do salonu zagościły tak na suficie, jak i pośród ścian, spełniając funkcję oświetlenia dodatkowego czy nawet dekoracyjnego. Mogą zastąpić typowe lampy sufitowe, które zawieszone na zbyt długich linkach, grożą zawadzaniem o nie, podczas poruszania się po salonie. Z kolei typowe kinkiety także wystają w dużej mierze ze ścian i niekoniecznie spełniają nasze oczekiwania aranżacyjne.

Plafony zamiast kinkietów?

To ciekawy pomysł na urozmaicenie wnętrza, tym bardziej że nie mamy do czynienia już tylko i wyłącznie z płaskimi lampami, na geometrycznych podstawach, w których trudno dostrzec coś ciekawego.

Można wybrać plafony do salonu w niecodziennych kształtach, z jednym, głównym źródłem światła, które równomiernie rozprowadza je po pomieszczeniu, bądź z dwoma, a nawet większą ich liczbą, by w ciekawy sposób aranżować tę przestrzeń, na jaką zostaje skierowane światło.

Dobór do domowej aranżacji

Warto rozważyć, w jaki sposób ma zostać zaaranżować domowa przestrzeń, nie tylko salonu, ale i uwzględniając klimat oraz charakter całego domostwa. A być może wystrój wnętrza pozostaje niezmienny, chcemy jedynie odświeżyć go i nadać mu nowego wymiaru, przy pomoc plafonów do salonu?

Wystrój wnętrza ma ogromne znaczenie, bo to kwestia koloru i materiału, z jakiego wykonane są plafony do salonu. Miejsca ich montażu, a także sposobu kierowania światła, jego natężenia czy barwy. Na koniec zaś funkcji, jakie spełnia salon. Wskazówką będzie także informacja, iż oświetlenie każdego rodzaju, powinno zachować spójność między sobą. Niech zatem plafony do salonu stylistyką, kolorem lub detalem, odpowiadają pozostałym lampom, a uzyskanie harmonii we wnętrzu nie będzie stanowić najmniejszego problemu.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

live url https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju