HomeInspiracjeUbezpieczenie szkolne – ochrona dla Twojego dziecka

Ubezpieczenie szkolne – ochrona dla Twojego dziecka

Ubezpieczenie szkolne – ochrona dla Twojego dziecka

Dla każdego rodzica priorytetem powinno być zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Niestety, nawet najbardziej troskliwy opiekun nie jest w stanie zapobiec nagłym tragediom. Chwila nieuwagi, nieostrożność czy zrządzenie losu mogą odmienić beztroskie życie dziecka. Ubezpieczenie szkolne może sprawić, że skutki wypadku będą mniej dotkliwe. Co każdy rodzic powinien wiedzieć o polisie szkolnej? Sprawdź!

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne jest polisą NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), które chroni dziecko w szkole i poza nią. Złamanie ręki, skręceni kostki, wypadek komunikacyjny, ugryzienie kleszcza, a nawet przemoc w sieci… W każdej trudnej sytuacji możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Zakres ochrony uzależniony jest od oferty danego towarzystwa. Otrzymane środki możesz wykorzystać na pomoc psychologiczną, zakup leków, pobyt w specjalistycznej klinice czy rehabilitację.

Ubezpieczenie przeznaczone jest nie tylko dla uczniów, ale również młodszych dzieci oraz studentów. Umowa standardowo podpisywana jest na 12 miesięcy (od września do września). Ochrona nie wygasa w dni wolne od nauki, weekendy, wakacje czy ferie. Zazwyczaj polisa obowiązuje również poza granicami Polski. Ubezpieczenie szkolne można zakupić w placówce na początku roku szkolnego albo w oddziale wybranego towarzystwa.

Obowiązkowe czy dobrowolne?

Kupno ubezpieczenia szkolnego jest dobrowolną decyzją każdego opiekuna (wyjątek stanowią wycieczki szkolne). Warto mieć świadomość, że składka za NNW szkolne jest niska, a korzyści płynące z ochrony – nieocenione.

Author

tomasz.okonski@xann.pl

https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne https://beesafe.pl/porady/wyposazenie-po-vin/ Wysoki stolik do kuchni