HomeInspiracjeStyle lamp wiszących – jaki wybrać?

Style lamp wiszących – jaki wybrać?

Style lamp wiszących – jaki wybrać?

Oświetlenie musi w idealny sposób dopełnić wnętrze. Lampy muszą być funkcjonalne, ale także estetyczne, stanowiąc ciekawy dodatek, który także będzie w stanie przyciągnąć wzrok. Inwestor na pewno będzie zwracał uwagę na takie elementy jak rozprowadzenie światła, czy też jego barwa, załamywanie. 

Jak dopasować oświetlenie do stylu wnętrza?

Poznając tajniki podziału lamp na główne i strefowe. Ważne jest to z tego względu, że w każdym większym pomieszczeniu powinny znaleźć się te dwie grupy źródeł światła. Dopasowując światło do danego stylu, należy zwrócić uwagę na jego cechy charakterystyczne. Minimalizm to – jak sama nazwa wskazuje – produkty minimalistyczne, które cechuje prosta linia. Na nic tu zdobione, kryształowe żyrandole. Dopasowane będą tutaj lampy o prostej bryle, jak np. designerskie lampy wiszące. Takich przykładów można wymienić dużo. Wszystkie będą zgodne z głównymi cechami danych stylów aranżacyjnych. Jeżeli ktoś jednak lubi “bawić” się często w zmianę wnętrz, powinien zdecydować się na oświetlenie o jak najbardziej neutralnej formie. Dzięki temu będzie można zmieniać swoje wnętrza, przy jak najmniejszym zaangażowaniu kosztów związanych z zakupem nowego wyposażenia.

Najmodniejsze style lamp wiszących

Modne lampy wiszące są na topie i chętnie wykorzystywane są podczas aranżacji. Dużą popularnością cieszą się:

  • złote lampy wiszące – idealna propozycja dla miłośników glamour. Jest to styl, który wyróżnia się właśnie różnego rodzaju zdobieniami.
  • kryształowe lampy wiszące – zawsze kojarzące się z pałacowymi wnętrzami. Tego typu oświetlenie świetnie sprawdzać się będzie także w klasycznie urządzonych pomieszczeniach.
  • industrialne lampy wiszące – najczęściej wykonane w kolorze czarnym. Doskonała propozycja do wnętrz loftowych. Chociaż oszczędna konstrukcja to także doskonała propozycja do wnętrz minimalistycznych.
  • srebrne lampy wiszące – uniwersalna propozycja do wszystkich wnętrz. Chromowana struktura, która idealnie będzie prezentować się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. 
Author

tomasz.okonski@xann.pl

zobacz usiek.pl onraby.com