HomeInspiracjeTrzy razy taras

Trzy razy taras

Trzy razy taras

Oto trzy propozycje tarasowe, które możemy wykorzystać, projektując swoje własne miejsce na pograniczu domu i ogrodu. Taras drewniany, kompozytowy oraz wykonany z cegieł. W zależności od upodobań estetycznych, od wymarzonej koncepcji stylistycznej i od potrzeb praktycznych – dobierzemy taras do stylu życia. Stworzymy miejsce, które zastąpi nam domowe wnętrza. Nie tylko podczas słonecznych dni. Na przyjemnie urządzonym i zadaszonym tarasie można przecież przebywać także, gdy pada i jest chłodno.

Taras drewniany

Drewno w każdej postaci prezentuje się bardzo naturalnie. Dlatego tak uroczo i trafnie wyglądają w jego towarzystwie technorattanowe meble do ogrodu naśladujące naturalne sploty rattanowe. Drewniany taras to doskonałe podłoże do rustykalnej stylizacji, w której wystąpią także rodzime rośliny w koszykach i ceramicznych donicach. Taki taras wymaga konserwacji, gdyż szkodzi mu wilgoć, a promienie słoneczne sprawiają, że deski tracą swój koloryt.

Taras kompozytowy

Dlatego dla osób, które poszukują wygodnych rozwiązań, poleca się taras z deski kompozytowej. Zachowuje on urodę drewna, ale jest dodatkowo bardzo praktyczny. Nie trzeba go konserwować. Jest szybki w montażu. Bardzo wygodny dla rodzin z dziećmi. Rewelacyjnie w takim miejscu zaprezentują się komplety wypoczynkowe oraz inne meble od Oltre: oltre.pl

Taras z cegieł

Ceglany taras nawiązuje do modnej ostatnio stylistyki postindustrialnych przestrzeni, w których odsłania się same materiały czy instalacje. Jednocześnie, uzupełniony pięknymi meblami i roślinami, zachowa niezwykły urok miejsca trochę w stylu retro. W niewielkich ogrodach użycie dużej ilości małych cegieł wywoła efekt powiększenia przestrzeni. Ceglany taras to doskonałe tło do romantycznych stylizacji ogrodowych. Wieczorem czy w nocy, odpowiednio oświetlony, ukaże swój niezwykły charakter.

sawicka@przyjazne-wnetrza.pl

https://emtec-group.com.pl/narty-pierwsze-spotkanie/ https://ogwnetrza.pl/w-jaki-sposob-ubezpieczyc-wlasny-samochod/ http://sigrs-gisor.org/naroznik-ogrodowy-ze-stolem-wygodny-komplet-wypoczynkowy/